17. jūnijā plkst. 18.00 teātra nama “Jūras vārti” telpās, piedaloties abām māksliniecēm, tiks atklātas Laimdotas Malles un Kristīnes Krauzes-Sluckas personālizstādes ar vienotu nosaukumu “ooze / -ums”.

“ooze  / -ums” ir divu mākslinieču izstāžu pārklāšanās, divkārša meditācija par ķermeniskuma robežām telpā un laikā. Tie ir abu mākslinieču psihoģeogrāfiski kartējumi, kuros satiekas drūmums ar gaismu, smagums ar vieglumu. Īsie apzīmētāji ooze un -ums kalpo kā transformējoši pavedieni, kas tiecas atraisīt prombūtnes pieredzi caur zīmējumu, gaismu un fotogrāfiju.

Laimdota Malle ir maģistrantūras programmas absolvente Manchester School of Art Fine Art nodaļā Lielbritānijā un Latvijas Mākslas akadēmijā. Piedalās izstādēs no 2012. gada, tostarp ar personālizstādēm “Kāds savāds, garš milzis” mākslas centrā “Noass” (2019) un “Irt”, kā arī izstādē “Savvaļa/Savage” ar darbu grupu “SEDIMENTS” (2021), Drustos. Laimdotas Malles instalācijas un darbu grupas sastāv no multimediālām vienībām, kas ietver niansētus, metaforiskus stāstus, netieši skarot jautājumus par kolektīvās un personiskās bezapziņas veidojumu nozīmi.

Kristīne Krauze-Slucka absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļu. Latvijā izstādēs piedalās kopš 2017.gada, ieskaitot “Latvijas Mākslas akadēmijas gadsimta izstādi” Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē “ARSENĀLS” (2019) ar darbu “Pakļāvīgs pieskāriens”.  Kristīne Krauze-Slucka saņēmusi gleznotāja Valdemāra Tones fonda stipendiju un Ziemeļvalstu un Baltijas jauno mākslinieku Grand Prix balvu 2020 par savu darbu “Orgatopija”. Savā praksē pēta cilvēka un dabas attiecību pārmaiņu tēmu, pievēršot uzmanību adaptācijas un hibridizācijas norisēm, priekšplānā bieži vien izvirzot izvēlētā medija materialitātes aspektus.

Izstāde apskatāma līdz 18. jūlijam.

Izstādes organizatori aicina apmeklētājus ievērot visas valsti noteiktās epidemioloģiskās prasības. Savukārt interesentiem, kuri vēlēsies apmeklēt atklāšanas pasākumu 17. jūnijā, būs jāuzrāda derīgs digitālais Covid-19 sertifikāts, kā arī personu apliecinošs dokuments.

 

14.06.2021. / Autors: SIA “Kurzemes filharmonija” / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs