Otrdien, 28. septembrī, plkst. 19.00 teātra namā “Jūras vārti” ar britu dramaturga Dankana Makmillana lugas “Elpa” iestudējumu Dmitrija Petrenko režijā viesosies Dailes teātris.

Intīmo un ļoti personisko attiecību stāstu, kas definēts kā divvientulība klātienē, Ventspils skatītājiem izspēlēs Gints Andžāns un Ieva Segliņa. Mūziku komponējusi Anna Ķirse, gaismu mākslinieks – Edijs Feldmanis.

Ikviens, kurš kaut reizi mēģinājis veidot tuvas attiecības, zina, ko nozīmē dienas steigā nepamanīt kā tuvība pārtop bailēs, cerība – šaubās, bet “lielo” lēmumu pieņemšana un rūpes apdraud pašu svarīgāko – mīlestību. Viena cēliena mīlas stāstā komiskais savijas ar traģisko, un skatītāji ne vien kļūst par lieciniekiem mīloša pāra savstarpējām attiecībām, bet arī spēj atpazīt paši sevi.

“Dmitrija Petrenko izrādes virsvērtība ir tā, ka S un V pāri saviem ego, aizvainotības un kopīgu sāpju brikšņiem tomēr tiek atpakaļ viens pie otra. Gluži kā japāņu kincugi mākslā, kur plaisas traukā tiek “lāpītas ar zeltu”. Skatītāji šajā izrādē raud. Laikam jau arī par to, ka tā zelta dzīsliņa pa īstam iemirdzas tikai tad, kad ir krietni vien jau par vēlu,” tā iestudējumu raksturo teātra mākslas kritiķe Undīne Adamaite.

Izrāde ieguvusi divas “Spēlmaņu nakts 2019/2020” balvas: “Gada jaunais skatuves mākslinieks” – Kārlis Arnolds Avots un “Gada muzikālās partitūras autors” – Anna Ķirse

Pasākums paredzēts tikai vakcinētām vai Covid-19 pārslimojušām personām (attiecas arī uz visu vecumu bērniem/ jauniešiem). Ierodoties uz izrādi,  apmeklētājam jāuzrāda sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts, personu apliecinošs dokuments un personalizēta ieejas biļete.

 

27.09.2021. / Autors: SIA “Kurzemes filharmonija” / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs