Jūrkalnē ābols brauks precībās suitu gaumē

0
1083

Sestdien, 23.septembrī Jūrkalnes pagasta Ugunspļavā notiks biedrības Maģie suiti rīkotais kultūras pasākums Ābols brauc precībās suitu gaumē.

Kā informē Ventspils novada pašvaldības pārstāve Marlēna Zvaigzne, par precību norisi rūpēsies etnogrāfiskais ansamblis Maģie suiti, par lustīgu kāzu noskaņu – vidējās paaudzes deju kolektīvs Usma un citi tuvāki un tālāki viesi, savukārt par jestrām kāzu dejām gādās pūtēju orķestris Ugāle. Būs atrakcijas, spēles un citas jautras izdarības.

Svētku laikā apmeklētāji varēs nogaršot dažādus ēdienus no suitu bagātīgā recepšu pūra. Piedāvājumā būs gan senatnīgi, gan stilizēti ēdieni, kas gatavoti, izmantojot galvenokārt ābolus un kartupeļus. Piemēram, varēsiet pagaršot sklandraušus Jūrkalnes gaumē, kur pildījumam burkānu vietā būs izmantoti āboli. Lai pasākums būtu krāšņāks, notiks arī tirgošanās, kur varēs nolūkot dažādus lauku labumus un mājamatniecības izstrādājumus.

Organizējot šos svētkus, biedrība Maģie suiti vēlas atgādināt, cik bagātīgs suitu pusē ir senatnīgo ēdienu klāsts, par kuru daudzi jaunie pat nenojauš, kā arī veicināt Jūrkalnes pagasta kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu un tūrisma attīstību, jo pasākumā aicināti piedalīties ne tikai Ventspils novada iedzīvotāji, bet arī viesi no citām vietām.

Biedrības Maģie suiti sagatavotais pieteikums tika izskatīts Ventspils novada pašvaldības kultūras projektu finansēšanas konkursā, piešķirtais finansējums – 500 eiro.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto