Lai aicinātu sabiedrību mainīt savus ikdienas paradumus un aizdomāties par cilvēka rīcības sekām, pārmērīgi patērējot vienreizlietojamos plastmasas maisiņus, biedrība Zaļā josta sociālajā kampaņā Man pašam savs aicinās iedzīvotājus atbalstīt apņemšanos plastmasas vienreizlietojamos maisiņus aizstāt ar videi draudzīgām, daudzkārt lietojamām alternatīvām, daloties ar savu pieredzi tīmeklī, lietojot tēmturi #SavsMaisiņš.

Kopš pagājušā gada tirdzniecības vietās plastmasas iepirkumu maisiņi patērētājiem vairs netiek izsniegti bez maksas. Ierobežojumi ieviesti, lai mazinātu vienreizlietojamo plastmasas maisiņu pārmērīgu izsniegšanu tirdzniecības vietās un lai sasniegtu Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvā nospraustos mērķus, mazinot plastmasas iepakojuma radīto vides piesārņojumu.

Kampaņas ietvaros izvietoti sociāli plakāti ar aicinājumu aizdomāties par saviem ikdienas paradumiem, samazinot vienreizlietojamās plastmasas un tās produktu lietošanu. Iepērkoties veikalos, izmantot savu līdzpaņemto un videi draudzīgo maisiņu.

“Problēmas ar vienreizlietojamo plastmasu ir mūsu pašu radītas. Ja mainīsies sabiedrības domāšana un rīcība, tad arī mainīsies apkārtējā vide. Visiem ir patīkami dzīvot tīrā vidē, tādēļ jārīkojas tā, lai saudzētu mūsu planētu,” norāda Zaļa josta valdes priekšsēdētājs Jānis Lapsa.

Viens no nozīmīgākajiem draudiem ekoloģijai ir dabā izmests plastmasas maisiņš. Viens Eiropas Savienības (ES) iedzīvotājs patērē apmēram 200 vienreizlietojamos iepirkuma plastmasas maisiņus gadā. Kopā ES iedzīvotāji patērē 100 miljardus maisiņu gadā. Latvijas rādītāji ir tuvu ES vidējam līmenim – katrs Latvijas iedzīvotājs vidēji gadā patērē apmēram 190 vienreizējos plastmasas maisiņus.

29.01.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com