Ventspils Augsto tehnoloģiju parks (VATP) 2023. gadā sabiedrības informēšanas kampaņas “Zaļā misija” ietvaros īstenojis aktivitātes ar mērķi veicināt Ventspils, Ventspils novada, kā arī plašākas sabiedrības izpratni par klimata pārmaiņām un vides jautājumiem. Kopā sasniegti vairāk nekā 1200 iedzīvotāji, kuri piedalījušies klimata nodarbībās un darbnīcās.

Ventspils 3. pamatskolas direktores vietniece izglītības jomā Irina Lučina par klimata nodarbībām: “Ļoti augstu novērtējam sniegto iespēju mūsu skolas skolēniem apmeklēt “Zaļā misija” klimata nodarbības. Tās sniedza bērniem iespēju interaktīvā veidā izzināt aktuālus vides un klimata jautājumus, pašiem iesaistīties dažādās aktivitātēs. Tieši aktīva iesaistīšanās ļauj bērniem labāk izprast aplūkojamos jautājumus, liek domāt par to un mainīt savus ikdienas paradumus. Pozitīvi ir tas, ka iziešana no ierastās vides rada lielāku interesi un dod paliekošāku rezultātu”.

Darbnīcas tiek īstenotas kopš 2022. gada rudens, pasniedzot tādas tēmas kā atkritumu šķirošana, energoefektivitāte, siltumnīcefekta gāzu avoti un to, kādu ietekmi uz cilvēku veselību atstāj klimata pārmaiņas. 2022. un 2023. gadā kopā organizētas 67 nodarbības, un tajās piedalījās 1187 unikālie dalībnieki. Ņemot vērā to, ka lielākā daļa dalībnieku bija Ventspils iedzīvotāji, varētu minēt, ka ar nodarbību palīdzību līdz šim esam sasnieguši gandrīz 4% Ventspils sabiedrības. Papildus tam – lielākā daļa dalībnieku ir jaunieši un bērni, kuri šo informāciju nereti stāsta saviem vecākiem, tādā veidā aptverot lielāku sabiedrības daļu.

Lai par vidi un klimatu informētu plašāku Ventspils sabiedrību, kampaņa “Zaļā misija” nākusi klajā ar jaunām aktivitātēm, kuras tika īstenotas VATP dizaina darbnīcā “RADE”. Viena no šādām aktivitātēm bija Klimata darbnīcas, kuru ietvaros jebkurš interesents varēja mācīties par resursu izmantošanu un atkritumu šķirošanu, kā arī izgatavot sev ilgtspējīgu ūdens pudeli, tādā veidā mazinot vienreiz lietojamo pudeļu patēriņu. Tika organizētas 2 šādas darbnīcas un tajās piedalījās kopumā 34 cilvēki. Otra jaunizveidotā aktivitātē ir akcija “Lai vecais top par jauno!”. Tā laikā 32 iedzīvotāji sev ērtā laikā viesojās “RADĒ” un atjaunoja savu veco apģērbu, lai rastu iespēju un motivāciju to turpināt lietot.

Visas iepriekšminētās aktivitātes plānots organizēt arī 2024. gadā, tāpēc aicinām sekot līdzi aktuālitātēm

Kampaņa “Zaļā misija” organizē dažādas aktivitātes, lai nodrošinātu visaptverošu sabiedrības informēšanu par klimata pārmaiņām un vides jautājumiem. Aktivitāšu īstenošanas mērķis ir veicināt izpratni par iespējām, kas palīdzētu sabiedrībai uzlabot savus ikdienas paradumus un pievērsties veselīgākam dzīvesveidam. Aicinām sekot aktualitātēm “Zaļā misija” Facebook lapā.

 

28.12.2023. / Autors: Nodibinājums ”Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” / Foto: Nodibinājums ”Ventspils Augsto tehnoloģiju parks”