Katru trešdienu Ventspils slimnīcas vecmātes un fizioterapeite, lekcijās sniedzot teorētiskās zināšanas un praktiskus padomus, rūpējas par to, lai topošie un jaunie vecāki būtu informēti, kā parūpēties par mazulīti tā, lai tas būtu droši gan jaundzimušajam, gan vecākiem.

Mēneša ietvaros katra trešdiena ir veltīta citai tēmai – dzemdības un pēcdzemdību periods (lekciju vada vecākā vecmāte Baiba Mincenberga), elpošana un pozas dzemdību laikā (vada vecmāte Aija Ziemele), zīdīšana (vada vecmāte Krista Kristiāna Zēberga) un handlings jeb prasmīga mazuļa aprūpe (vada fizioterapeite Arnita Birziņa). Lekcijās Dzemdību nodaļas personāls gan dalās ar pieredzes stāstiem, gan ar prieku atbild uz topošo vecāku jautājumiem. Lekcijās laipni aicinātas piedalīties gan topošās māmiņas, gan tēti – informācija būs noderīga abiem vecākiem.

Lekcija „Dzemdības, pēcdzemdību periods”

Vecmāte Baiba dalīsies praktiskos padomos, kas palīdzēs izprast un sagatavoties dzemdībām un pēcdzemdību periodam – kad ir piemērotākais laiks doties uz dzemdību nodaļu, kā norit dzemdības, ko ņemt līdzi, dodoties uz dzemdībām. Tāpat vecmāte iepazīstinās topošās māmiņas ar dzemdību sāpju remdēšanas paņēmieniem, kā arī pastāstīs par pēcdzemdību periodu un drošu mājupceļu.

Lekcija „Pozas un elpošana dzemdībās”

Lekcijā māmiņām tiks parādītas elpošanas tehnikas, kam ir liela nozīme dzemdību procesā, īpaši – dzemdību beigu fāzē. Tāpat lekcijā demonstrēs, kādas pozas iespējams pielietot dzemdību laikā, lai atvieglotu kontrakcijas un justos ērti.

Lekcija “Krūts barošana”

Lai zīdīšana noritētu veiksmīgi, lekcijā vecmāte Krista pastāstīs par zīdīšanas tehnikām, mātes piena veidošanos un psiholoģiskajiem aspektiem.

Lekcija „Handlings – prasmīga zīdaiņa aprūpe ikdienā”

Kā bērniņu pareizi turēt un pārvietot? Kā pareizi nomainīt autiņbiksītes? Kā pareizi mazuli apģērbt un noģērbt? Uz šiem un citiem jautājumiem atbildes palīdzēs rast fizioterapeite Arnita. Šī lekcija būs noderīga kā mammām, tā tētiem.

Lekciju var apmeklēt, piesakoties iepriekš pa tālruni 636 24404 (Ventspils slimnīcas Dzemdību nodaļa). Cena par vienu lekciju vienai personai – 10 EUR. Ierodoties uz lekciju pārī (ar dzīvesbiedru/vīru), maksa par vienu lekciju ir 11,00 EUR.

Ierašanās uz lekciju Ventspils slimnīcā – no Vasarnīcu ielas puses, izmantojot A ieeju. Apmaksa veicama A ieejas reģistratūrā. Uzgaidāmajā telpā īsi pirms lekcijas sākuma jūs sagaidīs Dzemdību nodaļas personāls un pavadīs uz lekciju.

 

15.12.2023. / Autors: SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” / Foto: SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca”