Koalīcija neatbalstīs pieprasīto Reiznieces-Ozolas un Reira demisiju

1663
Autors: Ieva Lūka/LETA
Autors: Ieva Lūka/LETA

Valdošās koalīcijas politisko spēku pārstāvji neatbalstīs opozīcijas ierosinājumu par finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas un viņas amata priekšteča, pašreizējā labklājības ministra Jāņa Reira demisiju.

Zaļo un zemnieku savienība plāno balsot pret abu ministru demisijas pieprasījumu, aģentūrai LETA apliecināja partiju apvienības politiķis, Saeimas deputāts Edgars Putra. Viņš skaidroja, ka opozīcijas rīcībā vienmēr ir bijis šāds instruments, lai pievērstu sev uzmanību. Arī Latvijas Reģionu apvienība (LRA) tagad ir atradusi izdevīgu brīdi, lai kopā ar sabiedrotajiem prasītu lemt par neuzticības izteikšanu valdības pārstāvjiem, skaidroja deputāts.

Putra pauda, ka pašlaik virzītās izmaiņas nodokļu politikā ir Ministru prezidenta Māra Kučinska nevis Reiznieces-Ozolas iniciatīva un ka ar iecerētajiem grozījumiem paredzēts labot iepriekšējās valdības pārstāvju pieļautās kļūdas.

Vienotības Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa sacīja, ka pašlaik esot “zināma kolektīvās bezatbildības” situācija, tieši tāpēc viņa esot par to atvainojusies no tribīnes Saeimas sēdē. Lemjot par grozījumiem Mikrouzņēmumu nodokļa likumā, Āboltiņa atvainojās, ka pašlaik situācijai jāmeklē ārkārtas risinājumi, jo tas nav izdarīts iepriekš. “Es atvainojos arī par to, ka Vienotība bija tik nespējīga, tik gļēva un kompromisus meklējoša, ka mēs nespējām pirms diviem gadiem pastāvēt uz to, ka kaut kas mikrouzņēmumu nodoklī ir jādara,” ceturtdien Saeimas sēdē sacīja Āboltiņa.

Vienlaikus viņa uzsvēra, ka Vienotība iesniegusi savus priekšlikumus likumprojektiem un tā ir konstruktīvs valdības partneris. Ministru demisijas pieprasījumu Vienotība neatbalstīs.

Arī nacionālā apvienība VL-TB/LNNK neplāno atbalstīt šo pieprasījumu. Partijas līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš uzsvēra, ka lēmums par minimālajām sociālajām iemaksām bija pieņemts jau pirms gada – tātad tā ir “senāka problēma”. Savukārt Ekonomikas ministrijai bija jāiesniedz savs piedāvājums par regulējumu dzīvesstila uzņēmumiem, kas noteiktajā termiņā neesot izdarīts, piebilda politiķis. Viņš gan pieļāva, ka vēlāk varētu izvērtēt situāciju, kas radusies saistībā ar nodokļu politikas izmaiņām.

Kā ziņots, savākti desmit Saeimas deputātu parakstus, lai pieprasītu finanšu ministres un labklājības ministra demisiju. Saeima par šo jautājumu lems nākamnedēļ.

Par šiem demisijas rosinājumiem parakstījušies LRA, kā arī daži partijas Saskaņa frakcijas deputāti un parlamentārietis Artuss Kaimiņš.

“Beidzot kādam ir jāuzņemas atbildība par esošo haosu nodokļu jomā, par pirmsvēlēšanu solījumu nepildīšanu, kā arī par Latvijas uzņēmēju konkurētspējas mazināšanu un jo īpaši par mazo uzņēmēju darbības destabilizāciju,” uzsver LRA Saeimas frakcijas vadītājs Mārtiņš Bondars.