Sācies konkurss skolēniem radošā tehnoloģiju pielietošanā – Ventspils IT izaicinājums, informē pašvaldība. Turklāt šogad konkurss notiek jau plašākā, Baltijas mērogā.

Pērn šis konkurss savā debijas reizē piedzīvoja lielu popularitāti, jo piteicās 275 komandas ar vairāk nekā 1100 dalībniekiem no visas Latvijas.

Konkurss sākas pirmdien ar atlases jeb neklātienes kārtu. Tā turpināsies līdz 20.oktobrim, skolēniem būs patstāvīgi jāveic dažādi uzdevumi. Pēc to izvērtēšanas tiks noteikti finālisti, kuri tiks aicināti uz konkursa klātienes kārtu.

Konkursa klātienes kārta visām vcuma grupām notiks novembra vidū Ventspilī, īsi pirms valsts svētkiem. Pirmajā dienā vecākie skolēni iepazīsies, veidos starptautiskas komandas un piedalīsies dažādās aktivitātēs, kas ļaus dibināt kontaktus un iepazīt Ventspili. Otrajā dienā konkursam pievienosies jaunākie dalībnieki, un visi skolēni mērosies spēkiem, pildot konkursa fināla uzdevumus. Dienas noslēgumā plānoti vakara atpūtas pasākumi. Trešajā, konkursa noslēdzošajā dienā, skolēni dosies ekskursijā pa Ventspili un piedalīsies fināla apbalvošanā.

Vēl ir iespējams pieteikties dalībai konkursā. Līdz 13.oktobrim jāaizpilda pieteikuma anketa mājas lapā internetā itchallenge.eu, pēc tam līdz 20.oktobrim jāizpilda neklātienes pārbaudījums.

Fināla komandām tiks nodrošināta ne tikai naktsmītnes un ēdināšana, bet arī ceļa izdevumi uz Ventspili. Balvu fonds ir ievērojami palielināts – fināla naudas balvu fonds 10 000 eiro. Arī skolotājs saņem naudas balvu kopā ar komandu.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto