Krimināllietu par operdziedātāja Martaka un viņa sievas slepkavību skatīs aprīlī

1282

Krimināllietā, kurā par Latvijas Nacionālās operas un baleta kora mākslinieka, baritona Igora Martaka un viņa sievas Viktorijas slepkavību apsūdzēts kāds vīrietis, pirmā tiesas sēde paredzēta 14.aprīlī.

Vīrietis ir apsūdzēts pēc Kriminālikuma (KL) 118.panta 2.punkta par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos, ja noslepkavotas divas vai vairākas personas. KL par šādu noziegumu paredz sodīt ar mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu uz laiku no 15 līdz 20 gadiem. Tāpat apsūdzētajam inkriminēta apsūdzība pēc KL 233.panta 2.daļas par šaujamieroča un šaujamieroča munīcijas iegādāšanos, glabāšanu un nēsāšanu bez attiecīgas atļaujas. KL par to paredz sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Jau ziņots, ka prokuratūra Ventspils tiesai nodevusi krimināllietu, kurā par Latvijas Nacionālās operas un baleta kora mākslinieka, baritona Igora Martaka un viņa sievas Viktorijas slepkavību apsūdzēts kāds vīrietis.

Saskaņā ar lēmumu par kriminālprocesa nodošanu tiesai apsūdzētais 2015.gada 6.augusta vakarā aizgāja uz kaimiņu mazdārziņu, kura pagalmā atradās kāds precēts pāris.

Apsūdzētā persona uz personīgu naidīgu attiecību un pēkšņi uzliesmojušo dusmu un naida pamata ar līdzpaņemto bisi iešāva sievietei un vīrietim. Pēc tam apsūdzētais aizgāja atpakaļ uz savu mazdārziņu un paņēma vēl šaujamieroču munīciju, ar kuru pēc tam atgriezās atpakaļ pie precētā pāra, lai realizētu savu noziedzīgo nodarījumu līdz galam. Abu personu kaimiņš izdarīja vienu šāvienu sievietes krūšu kurvja rajonā, kā arī divus šāvienus vīrieša kakla un galvas rajonā, pēc kā atgriezās atpakaļ savā mazdārziņā.

Apsūdzētais cietušajām personām nodarīja smagus, dzīvībai bīstamus miesas bojājumus, un konkrētajā gadījumā uzreiz pēc to nodarīšanas iestājās sievietes un viņas vīra nāve.

Turklāt apsūdzētā persona iegādājās, glabāja un nēsāja šaujamieroci un šaujamieroča munīciju bez attiecīgas atļaujas.

Jau ziņots, ka 2015.gada 6.augustā dārzu kooperatīvā Tārgales pagastā dārza mājas pagalmā tika atrasti divu cilvēku – 1988.gadā dzimušu vīrieša un sievietes – līķi ar šautām brūcēm. Tās pašas dienas vakarā aizdomās par slepkavību tika aizturēts 1939.gadā dzimis vīrietis, kuram vēlāk piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.