Biļetes braucieniem reģionālajos (starppilsētu un novada maršrutos) aicinām iegādāties autoostas kasēs. Tas ne tikai atvieglo autobusa vadītāja darbu, bet palīdz nodrošināt arī kvalitatīvāku pārvietošanos pārējiem pasažieriem.

Brauciens starppilsētu vai novada autobusu maršrutos reti ir spontāna rīcība. Visbiežāk tas tiek plānots, un tāpēc pasažieri vēlas, lai tas noritētu ērti un bez liekas kavēšanās. Viens no priekšnosacījumiem šo vēlmju piepildījumam, ir savlaicīga braukšanas biļetes iegāde.

Mūsdienās reģionālo maršrutu autobusu biļetes iespējams iegādāties vairākos veidos.

Pirmkārt, tās ir autoostas kases. Kā liecina pieredze, līdz šim šo iespēju pasažieri izmanto visbiežāk. Jāatceras, ka biļetes iepriekšpārdošanā autoostas kasēs iespējams iegādāties jau 10 dienas pirms plānotā brauciena, savukārt biļešu tirdzniecību pārtrauc 10 minūtes pirms autobusa atiešanas.

Otrkārt, biļetes gan brauciena dienā, gan iepriekšpārdošanā iespējams nopirkt arī internetā. Pērkot biļeti kādā no interneta tirdzniecības vietnēm, nav nepieciešams to izdrukāt – tā ir derīga elektroniskā formātā.

Lai arī pašlaik lielākā daļa pasažieru biļetes iegādājas autoostas kasē, nākotnē pasūtītājs (reģionālajos maršrutos tas ir Valsts SIA “Autotransporta direkcija”) plāno mudināt pēc vairāk izmantot tieši elektroniski iegādātās biļetes, un sola, ka tās varētu būt pat lētākas nekā kasē vai pie autobusa vadītāja.

Nereti pasažieri mēdz ierasties pēdējā brīdī, un biļeti vēlas iegādāties pie autobusa vadītāja. Protams, tas nav aizliegts, taču atgādinām, ka autobusa vadītāja galvenais uzdevums ir profesionāli vadīt autobusu, rūpējoties par pasažieru drošību un kustības grafika ievērošanu, nevis tirgot braukšanas biļetes. Nereti šis process var aizkavēt reisa atiešanu un radīt papildus stresu gan autobusa vadītājam, kuram jāiedzen braukšanas grafiks, gan pasažieriem, kuriem svarīgi ierasties galapunktā precīzi paredzētajā laikā.

Tiem, kas regulāri pārvietojas ar sabiedrisko transportu, iesakām iegādāties abonementa biļetes gan pilsētas, gan reģionālajos maršrutos, un tādā veidā ekonomēt ne tikai laiku, bet arī naudu.

Atgādinām, ka Ventspils pilsētas autobusu maršrutos vienreizējo braukšanas biļeti var iegādāties tikai pie autobusu vadītāja.

 

2.04.2024. / Autors: PSIA “Ventspils reiss” / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs