Kurekss ražošanas modernizācijā investēt divus miljonus eiro

1453
Autors: SXC
Autors: SXC

Ventspils novada Tārgales pagasta kokzāģētava SIA Kurekss ražošanas modernizācijā plānot investēt divus miljonus eiro, iegādājoties tuneļa tipa zāģmateriālu žāvēšanas kameru, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Uzņēmuma līdzīpašnieks Arnis Apsītis aģentūrai LETA sacīja, ka plānots iegādāties un uzstādīt skujkoku žāvēšanas iekārtu ar jaudu no 40 000 līdz 60 000 kubikmetru gadā, kā arī iekārtot vairākas zāģmateriālu kraušanas zonas.

“Esam pieņēmuši lēmumu uzlabot zāģētavas darbību, nomainot dažas esošās iekārtas pret jaudīgākām, tādā veidā uzlabojot uzņēmuma kopējo efektivitāti,” sacīja Apsītis.

Projektu Kurekss plāno īstenot līdz 2018.gada februārim. Projekts tiks īstenots, izmantojot Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu efektīvai energoresursu izmantošanai rūpniecībā. Iepirkuma paredzētā līgumcena ir divi miljoni eiro.

Iepirkumā par jaunas nepārtrauktas darbības tuneļa tipa zāģmateriālu žāvēšanas kameras ar padevi garenvirzienā, malējo zāģmateriālu žāvēšanai, pretendenti var pieteikties līdz 8.februārim.

Kurekss ir viena no lielākajām zāģētavām Latvijā. Tās darbības profils ir dažāda veida profilētu, ēvelētu materiālu, dēļu, terašu, žogu un dārzu elementu, kā arī taras sagatavju ražošana. 2015.gadā Kurekss apgrozījums bija 50,423 miljoni eiro, kas ir par 1,8% mazāk nekā 2014.gadā, bet kompānijas peļņa samazinājās par 26,6% un bija 3,041 miljons eiro.

Kompānija reģistrēta 1995.gadā. Tās pamatkapitāls ir 20 miljoni eiro. Kurekss īpašnieki vienādās daļās ir Arnis Apsītis un Jānis Apsītis.