Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē pēdējo dienu laikā ir saņemti vairāki zvani, kas liecina par telefonkrāpnieku aktivizēšanos. Vienā gadījumā iekritis kāds vīrietis, kuram izkrāpti seši tūkstoši eiro.

Policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova pastāstīja, ka nepazīstamas personas centušās piekļūt iedzīvotāju bankas datiem, tādējādi iegūstot finanšu līdzekļus. Vienā gadījumā zvanītājam tas arī ir izdevies – vīrietis ir nosaucis savus bankas datus un Smart-ID aplikācijā apstiprinājis pārskaitījumu, kā rezultātā no viņa bankas konta tika noskaitīti seši tūkstoši eiro.

Šis gadījums reģistrēts Liepājā. Cietušais stāstījis, ka viņš ir saņēmis divus zvanus no nepazīstamiem telefona numuriem, kur sieviete krieviski sacījusi: viņa pārskaitīšot 420 eiro, taču lai to izdarītu, viņai ir nepieciešams viņa internetbankas lietotāja numurs, kuru viņš mutiski viņai arī nosauca. Pēc brīža viņam Smart-ID aplikācijā atnāca paziņojums, pēc kā viņš to apstiprinot, ievadīja PIN kodu. Rezultātā no viņa bankas konta uz citu bankas kontu tika pārskaitīta nauda – 6000 eiro. Vīrietis, būdams apjucis, šo pārskaitījumu apstiprināja. Pēc kāda laika viņš saņēma vēl vienu zvanu no šīs pašas sievietes, kura paskaidroja, ja viņš vēlas atgūt 6000 eiro, tad viņam ir jāpārskaita vēl viena naudas summa – 4000 eiro.

Vīrietis tad, saprotot, ka kaut kas nav kārtībā, devies uz bankas filiāli Liepājā un lūdzis nobloķēt internetbanku. Valsts policija ir saņēmusi arī informāciju no vairākiem iedzīvotājiem Kurzemes reģionā par šādiem zvaniem, taču, cilvēki, saprotot, ka šis ir viens no krāpšanas veidiem, noliek klausuli un turpmāk vairs neatbild uz šādiem nezināmiem ārvalstu numuriem.

Valsts policija atgādina iedzīvotājiem neuzticēt citiem cilvēkiem savus personas datus, neatdot personu apliecinošus dokumentus un to kopijas, nevienam neatklāt savu interneta bankas paroli un pieejas kodus, kā arī šādus datus nesūtīt elektroniskajās vēstulēs. Visbiežāk šādi gadījumi notiek cilvēku pārlieku lielas uzticēšanās un neuzmanības dēļ.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay