Kurzemes eņģeļi – fotogrāfes Ievas Skrastiņas izstādē Ugālē

832

Piektdien, 14.februārī, Ugāles Mūzikas un mākslas skolā notiks Ivetas Skrastiņas fotoizstādes Kurzemes eņģeļi, pavēstīja Ventspils novada pašvaldības pārstāve Marlena Zvaigzne.

Fotogrāfe aktīvi strādājusi pie tēmas par Kurzemes baznīcu krāšņajiem dekoriem, kas apkopoti mākslinieces darbos. Tādējādi izstādē skatītājs tuvāk varēs iepazīt Ugāles, Zlēku, Nurmes, Jaunpils, Apriķu, vecās Usmas baznīcas, Lestenes, Ēdoles, Piltenes un citu dievnamu dekoratīvo iekārtu izcilību.

Fotogrāfei šī izstāde ir personisks veltījums Latvijai simtgadē, un vienlaikus “pateicība tiem sargeņģeļiem, kuri pašaizliedzīgi stāvējuši pie Latvijas pirmsākumiem, sargājot gan mūsu dižgarus, gan ik katru vienkāršāko dvēselīti”. “Ir jāparāda gods vēl kādam Latvijas lepnumam – Kurzemes baznīcu kokgriezumiem – “kokā grieztiem eņģeļiem liepu lūku vīzēs” (no kādas dziesmas), ko arī radīja meistari – personības ap 300 gadiem pirms mums. Šodien liela daļa no tā visa ir spoži atjaunota un pilnvērtīgi iekļaujas Eiropas kultūras vērtībās. Kurzemes baznīcās ir īstas baroka, ziemeļu renesanses vai manierisma stilu pērles. Mūsu vēsture un vērtības tomēr balstās un, cerams, arī turpmāk balstīsies uz izcilām personībām, un jācer, ka katrai no viņām uz pleca sēž kāda teiksmaina, spārnota, iedvesmojoša būtne, eņģelis, kurš nes mierinājumu, iedvesmu, cerību un palīdzību. Palīdz rast spēku gan lielam, gan mazam darbam, radot svētīgas pārmaiņas,” tā par savu izstādi sacījusi māksliniece.

Izstāde būs apskatāma divas nedēļas – līdz 28.februārim.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto