Latvijas teritorijai tuvojas ciklons Ciaran no rietumiem, kas līdz šim Rietumeiropai atnesis ārkārtīgi stipras vēja brāzmas un stiprus nokrišņus, mūs brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Vējuzplūdu ietekmē Eiropas rietumos ir applūdušas piekrastē esošās teritorijas. Francijā, Bretaņas rietumos vēja ātrums brāzmās sasniedzis 57,5 m/s – tika pārspēti līdzšinējie vētru rekordi.

Latvijā šis ciklons neatnesīs postošus un bīstamus laika apstākļus, tomēr tā ietekmi izjutīsim, jo piektdienas pēcpusdienā un sestdien laiks būs lietaināks un vējaināks. Šī brīža prognozes liecina, ka arī jaunnedēļ laika apstākļus Latvijā noteiks ciklonu darbība un bieži sagaidīsim nokrišņus. Tomēr laiks vēl aizvien būs rudenīgi silts.

Piektdien dienas pirmajā pusē vēl uzspīdēs saule, taču dienas gaitā mākoņu daudzums pakāpeniski palielināsies un vakarā no dienvidrietumiem Latviju sasniegs nokrišņu zona, Kurzemē atnesot lietu. Pastiprināsies arī vējš, dienvidaustrumu, austrumu vēja brāzmas visā valstī sasniegs 15-18 m/s. Lai arī maksimālā gaisa temperatūra sasniegs +9…+11 grādus (pēc Celsija), pūšot brāzmainam vējam, pēc sajūtām šķitīs, ka ir nedaudz vēsāks.

Sestdien naktī laika apstākļus turpinās noteikt ciklona darbība, bet, tuvojoties vakaram, tā ietekme mazināsies. Laiks būs mākoņains, vienīgi pēcpusdienā debesis skaidrosies. Naktī un dienas pirmajā pusē daudzviet, bet pēcpusdienā tikai vietām austrumos līs. Jāņem vērā, ka naktī rietumos līs ilgstoši. Dominēs lēns līdz mērens dienvidaustrumu, dienvidu vējš, kas naktī un no rīta teritorijas lielākajā daļā, bet dienā jau tikai piekrastē brāzmās sasniegs 15–17 m/s. Gaisa temperatūra kā naktī, tā arī dienā pieturēsies +6…+11 grādu robežās.

Svētdien sagaidīsim sausāku un mierīgāku laiku. Valsts lielākajā daļā pūtīs lēns dienvidaustrumu, austrumu vējš, piekrastē tas būs nedaudz stiprāks. Vien vietām gaidāms neliels īslaicīgs lietus. Naktī gaiss atkal atdzisīs līdz +2…+7 grādiem, un dienā temperatūra paaugstināsies līdz +7…+11 grādiem.

Šī brīža prognozes liecina, ka jaunnedēļ laikapstākļus atkal noteiks ciklonu darbība, līdz ar to laiks būs pelēcīgs, lietains un atsevišķās dienās arī vējains. Tomēr vēl aizvien siltums mūsu teritoriju nepametīs, nakts stundās termometra stabiņš varētu nenoslīdēt zemāk par +4 grādu atzīmi, turpretī dienu laikā temperatūra lielākoties būs +5…+11 grādu robežās.

 

3.11.2023. / Autors: BNN / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs