Lasi laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunākajā numurā!

1251

Piektdien, 4.augustā, lasītāji Ventspilī savās pastkastītēs saņēma laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunāko – 22. numuru!

Pašvaldības zārcinieki, pašvaldības ēdinātāji, zobārsti un viesnīcnieki – par to būtu jāsmejas, ja vien pašvaldības ar iesaistīšanos tradicionāli privātās uzņēmējdarbības jomās nekropļotu konkurenci un nedeformētu tirgu. Uz šādas darbības negatīvajām sekām norādījusi gan Konkurences padome, gan Valsts kontrole, gan arī Ekonomiskās attīstības un sadarbības organizācija – OECD, taču pašvaldību lobijs izrādījās spēcīgāks. Kāpēc tā? Uz to lielā mērā atbildi sniedz Valsts kontroles paustie atzinumi.

Ja pilsēta atrodas pie upes, tad pašsaprotama tās ainavas sastāvdaļa ir tilti. Vismaz vienam tiltam noteikti jābūt. Tagad Ventspilī ir trīs: pirmais ar ārkārtīgi oriģinālu nosaukumu – Ventas tilts, otrais – Dzelzs tilts, kas pamazām aizaug ar zāli, un trešais – visjaunākais, kam īsta nosaukuma nav, kaut gan loģiski būtu bijis nosaukt to par Jauno tiltu. Bet kad un kur pirmoreiz Ventas krastus savienoja tilts?

Sākoties sestdienas, 5. augusta rīta cēlienam, kreisā krasta Ventspili pārpludinās vietējo ļaužu un ciemiņu tūkstoši. Tāpat kā ik gadus, jau divdesmit septīto reizi pēc kārtas. Jo – augusta pirmās nedēļas nogalē Ventspilī tradicionāli tiek svinēti Pilsētas svētki, un sestdienā ir to kulminācija. Ar tingeltangeļiem, kuplu gadatirgu, smalku galvaspilsētas aktieru priekšnesumiem, izklaidi bērniem un naudas tērēšanu pieaugušajiem. Un tikpat konsekventi jau divdesmit astoto gadu augusta pirmajā sestdienā kāda ļaužu tērcīte no rīta plūst prom no Ventspils svētku kņadas, kas tagad aizvien vairāk sāk iegūt paprasta dažādu nokrāsu biznesa un vietējo varnešu slavināšanas piegaršu. Plūst prom ziemeļu virzienā, uz zaļibaltzili karogoto Mazirbi, ko neoficiāli dēvē par Latvijas otrās pamattautas, lībiešu galvaspilsētu.

Šie ir tikai daži no tematiem laikraksta jaunākajā numurā. Meklē laikrakstu savā pastkastītē!

Laikraksts ir bezmaksas izdevums, kuru izdod biedrība par taisnīgumu un atklātību. Ja gadījumā neesat saņēmuši laikrakstu, rakstiet mums e-pasta vēstuli redakcija@ventspilnieks.lv!

Nākamais numurs iznāks 11.augustā!