Lasi laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunākajā numurā!

946

Lasītāji Ventspilī savās pastkastītēs saņēmuši laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunāko – 40. numuru!

Laikraksta numura galvenais fokuss šoreiz vērsts uz tēmas turpināšanu par to, kā pozīcijas deputāti Ventspils pilsētas domē slēpj informāciju no opozīcijas deputātiem, apzināti neļaujot piekļūt darba dokumentiem. Ventspils pilsētas domes darbs ar demokrātiju un visu ievēlēto deputātu likumisko tiesību ievērošanu neizceļas – pie šāda secinājuma jānonāk, lasot domes izpilddirektora Alda Ābeles atbildi četriem Apvienotā saraksta deputātiem, ar kuru viņiem liegta pieeja pilsētas pašvaldības sanāksmju vadības informatīvajai sistēmai. Lai arī minētie deputāti pilsētas domē ievēlēti ar 24,59% balsu, ar šo vēlētāju gribu pozīcijas deputāti nerēķinās.

Ļoti iespējams, ka jau šovasar pēc gandrīz desmit gadu pārtraukuma no Ventspils pasažieru termināla atkal regulāri kursēs prāmis uz Igaunijas lielāko salu – Sāremā. Šobrīd norit aktīvs darbs pie šīs ieceres īstenošanas. Tā būs lieliska iespēja vairot tūristu plūsmu abos virzienos – gan uz Igauniju, gan no Igaunijas uz Ventspili. Nesen ar mērķtiecīgu vēlmi īstenot ieceri dzīvē Latvijā ieradās Sāremā salas pašvaldības pārstāvji, kuri viesojās arī Ventspilī.

Stāstot par rakstnieci, dzejnieci, žurnālisti un sabiedrisko darbinieci Laimdotu Sēli, mūsu nolūks nav analizēt un izvērtēt viņas līdz šim padarīto nosauktajās un citās jomās. Tā vienkāršā iemesla dēļ, ka to vairāku gadu desmitu laikā jau ir veikuši un turpina darīt astoņu Laimdotas sarakstīto romānu (kuru skaitā ir divi detektīvi), triju dzejas grāmatu un nesenā apjomīgā pētījuma par Zlēku pagasta vēsturi lasītāji; astoņu viņas sacerēto lugu skatītāji un tēlotāji; vienas pasaku grāmatas rūķu iedvesmotie. Plus vēl tie daudzie tūkstoši ventspilnieku, kas divdesmit piecus gadus ir sekojuši viņas kā žurnālistes publikācijām vietējā laikrakstā, galvenokārt par vēstures un kultūras tēmām. Tie, kuri Atmodas gados ir redzējuši viņu desmittūkstošgalvaina protesta mītiņa tribīnē, aicinot atjaunot savu valsti; kuri ir ieklausījušies dzejnieces sacerētās Ventspils himnas vārdos ar Zigmāra Liepiņa mūziku.

Šie ir tikai daži no tematiem laikraksta jaunākajā numurā. Meklē laikrakstu savā pastkastītē!

Laikraksts ir bezmaksas izdevums, kuru izdod biedrība par taisnīgumu un atklātību. Ja gadījumā neesat saņēmuši laikrakstu, rakstiet mums e-pasta vēstuli redakcija@ventspilnieks.lv!

Nākamais numurs iznāks 15.decembrī!