Lasi laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunākajā numurā!

1124

Lasītāji Ventspilī savās pastkastītēs saņēmuši laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunāko – 49. numuru!

Laikraksta numura galvenais fokuss vērsts uz to, ka lai arī kopš ekonomiskās krīzes laika Ventspilī reģistrētā bezdarba līmenis ir samazinājies trīskārtīgi un pakāpeniski bija vērojama bezdarbnieku skaita samazināšanās visā valsts teritorijā, tomēr pēdējā pusotra mēneša laikā līkne pagriezusies atkal pretējā virzienā. Kopš novembra beigām Ventspils pilsētā vērojams bezdarba līmeņa pieaugums. Vēl novembra otrajā pusē bezdarba līmenis darbspējas vecumā bija noslīdējis līdz tikai 4,0%, taču kopš tā laika tas ir pakāpeniski pieaudzis un šī gada pirmā mēneša beigās sasniedza jau 4,6%.

Aizvadītais gads ne vienam vien tranzīta nozarē strādājošam uzņēmumam bijis, vienkārši sakot, lielu izaicinājumu pilns. Tas nav tikai atskats uz paveikto un skaitļiem apgrozījuma tabulās, bet gan koncentrēts un mērķtiecīgs skats nākotnē. Tieši nākotnē saskatāmi lielākie izaicinājuma kalni, kuri jāpārvar, domājot par uzņēmuma tālāku izaugsmi. Ar šādu mērķtiecīgu nākotnes virzību šo gadu uzsācis arī SIA Ventspils nafta termināls, kuri turpina vēl aktīvāk efektivizēt savu darbību un paplašināt pakalpojumu klāstu. Taču tikpat svarīga un nozīmīga virzība līdzās uzņēmējdarbībai ir sociālā atbildība un darbs sabiedrības labā.

No nulles līdz bezgalībai. Tādu ceļu savam biznesam un reizē sirdsdarbam ziedu salonā Made iezīmē Maiga Bergmane un viņas meita Kristīne Bergmane-Petroviča. Nulles punktā pirms divdesmit trim gadiem ar pieciem latiem kapitāla un milzīgu uzņēmību stāvējusi Maiga un tagad jau mūžībā aizgājušais viņas vīrs un Kristīnes tēvs Atis. Savukārt uz nosacīto bezgalību krāšņo un vienlaicīgi skarbo ziedu biznesu grasās vest Kristīne, viņas vīrs Dainis Petrovičs un – varbūt, ar jaunajiem jau nekad neko nevar zināt! – abu pagaidām vēl romantiskajā pusaudžu vecumā esošie bērni Laura un Roberts. Klasiskajā ģimenes biznesā palīdzīgu roku nesavtīgi pieliek arī Kristīnes brālis, jūrnieks Oskars, ja ziedu sezonas karstākajās dienās gadās atgriezties Ventspilī pēc tāla reisa ar degvielas vedēju tankkuģi un viņa ģimenei brīvajām dienām nav citi plāni. Ja ne citādi, Oskars pēc jūras sāļā gaisa ienāk izbaudīt ziedu salona reibinošo smaržu un vēlreiz atsaukt atmiņā bērnības gadu ģimeniski darbīgo gaisotni.

Šie ir tikai daži no tematiem laikraksta jaunākajā numurā. Meklē laikrakstu savā pastkastītē!

Laikraksts ir bezmaksas izdevums, kuru izdod biedrība par taisnīgumu un atklātību. Ja gadījumā neesat saņēmuši laikrakstu, rakstiet mums e-pasta vēstuli redakcija@ventspilnieks.lv!

Nākamais numurs iznāks 16.februārī!