Lasi laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunākajā numurā!

1135

Lasītāji Ventspilī savās pastkastītēs saņēmuši laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunāko – 55. numuru!

Laikraksta numura galvenais fokuss pievērsts elektrifikācijas procesam. Latvijas dzelzceļa elektrifikācijas projekts ne tikai nedos gaidīto ekonomisko atdevi, bet par to var nākties maksāt mums, mūsu bērniem un vēl bērnu bērniem. Līdzīgi ikvienam investīciju projektam arī šī pamatā ir to lietotāju vēlme un iespējas atmaksāt projektā ieguldītos līdzekļus. Diemžēl jau šobrīd iespējams prognozēt, ka Latvijas dzelzceļa infrastruktūras maksa, kura jau tā ir dārgā- kā Eiropā, dzelzceļa elektrifikācijas projekta rezultātā tikai augs. Taču nepamatota dārdzība nekad nav bijis konkurenci veicinošs faktors. Tā uzskata AS Baltijas ekspresis Vilcienu kustības organizācijas daļas vadītājs Linards Gulbis.

Ja brieduma gadus sasniegušam ventspilniekam pajautāsiet, vai viņš pazīst Juri Presņikovu, šis cilvēks var pat apvainoties – sak, kurš gan Ventspilī vai novadā viņu nepazīst? Tūkstošiem ar viņu bijusi tāda vai citāda veida personīga saskare, desmitiem tūkstošu viņš kopš 1989. gada zināms pēc ilustratīvajiem materiāliem vietējā vai centrālajā presē un ziņu portālos, pie kuriem līdzās teksta autora vārdam stāv rakstīts: foto Juris Presņikovs. Vecāka gadagājuma cilvēki droši vien piebildīs, ka ir pazinuši arī Jura tēvu Vilhelmu un māti Mildu, visnotaļ kolorītus cilvēkus ne vien viņu tiešajā dzīvesvietā Ostgalā, bet savulaik arī novadā un pat Rīgā. Jaunākiem ļaudīm šī vārda pieminēšana atsauks atmiņā bērnudārza vai skolas izlaidumus, kāzas vai citus ģimenes godus, kurus fotogrāfijās iemūžinājis tieši Juris. Mazāk būs to, kuri viņu pazinuši līdz laikam, kad viņš vēl nebija “saaudzis” ar foto un video kameru. Bet tieši no tā dzīves posma, no vecāku dotās dzīves gudrības caur viņa fotoobjektīvu pie līdzcilvēkiem nonāk cilvēcīgums, redzīgums un gaišums.

Opozīcijas deputātu līdera Ģirta Valda Kristovska komentārā lasiet atbildi tam, kā Aivars Lembergs, kurš jau gadiem ilgi ir prettiesiski sagrābis Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amatu, savā 14. marta rakstā Delfos pauž pārsteigumu, jo nekad neesot domājis, ka šī amata turpmākas ieņemšanas kontekstā varētu kaut kādā mērā tikt salīdzināts ar no amata pienākumiem atstādināto Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču. Fakts, ka abiem ir piemērots viens un tas pats drošības līdzeklis jeb ir noteikts aizliegums pildīt ieņemamos amatus, Lembergu ir satraucis vai pat aizskāris. Tāpēc paralēļu vilkšana, drošības līdzekļa uzraudzības aspektu vērtēšana, varas aprindu attieksmes salīdzināšana pret abiem izmeklēšanas iestāžu un tiesu nežēlastībā kritušajiem “komediantiem”, Lemberga skatījumā esot ne visai talantīgā politikāņa Kristovska prātuļojumi, jeb Oponentu cirks!

Šie ir tikai daži no tematiem laikraksta jaunākajā numurā. Meklē laikrakstu savā pastkastītē!

Laikraksts ir bezmaksas izdevums, kuru izdod biedrība Par taisnīgumu un atklātību. Ja gadījumā neesat saņēmuši laikrakstu, rakstiet mums e-pasta vēstuli redakcija@ventspilnieks.lv!

Nākamais numurs iznāks 29.martā!