Lasi laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunākajā numurā!

917

Lasītāji Ventspilī savās pastkastītēs saņēmuši laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunāko – 87. numuru!

Pamats optimismam. Lai arī gada pirmajos mēnešos bija vērojams ievērojams kravu apgrozījuma kritums attiecībā pret pagājušo gadu, kad Ventspils ostā bija vēsturiski viens no zemākajiem apgrozījuma apjomiem (otrs zemākais kopējais kravu apgrozījums kopš 1991. gada – 20,035 mlj. tonnu; vēl sliktāk bija tikai 2016. gadā – 18,812 mlj. tonnu), šī gada turpinājumā šī starpība sāka sarukt. Tā kļuvusi arvien straujāka un šī gada oktobrī apgrozījums bija vairs tikai par 2,1% mazāks nekā līdzīgā laika periodā pērn. Ventspils ostā strādājošie termināļi un Ventspils brīvosta pauž neviltotu optimismu, ka gadu izdosies noslēgt ne vien “pa nullēm”, bet pat ar pozitīvu bilanci.

Kā citkārt Ventspilī svinēja valsts svētkus. Par Latvijas dzimšanas dienas atzīmēšanu Ventspilī 1919. un 1920. gada 18. novembrī trūkst drošu ziņu. Skaidrs, ka pirmajā, tāpat otrajā gadadienā lielas svinības rīkot nevarēja. 1919. gada novembrī daudzos Latvijas novados vēl plosījās karš, savukārt 1920. gadā mūsu pilsēta, tāpat kā visa valsts, vēl bija pārāk trūcīga. Bet kā tās svinēja turpmākos gadus?

Mēs būsim lieli tik, cik mūsu griba! Latvijas 100. gadskārtā Ventspils domes Apvienotā saraksta deputāti ikvienam ventspilniekam vēl pašapziņu, mērķtiecību, prasmes un iespējas darbam kopīgā labuma un patiesas brīvības interesēs. “Latvijas svētku dienā vēlam, lai Latvijā un jo īpaši Ventspilī viens likums un viena taisnība ir visiem, lai mūsu visu kopīgajā, mūs visus vienojošajā Latvijā nebūtu vietas netaisnībai un alkatībai, lai godaprāts, zināšanu, prasmju apguvē un darbā pavadītais laiks būtu mūsu savstarpējās cieņas un mīlestības mērs.”

Tāds esmu. Daru, ko vajag. Ventspilniekam Aivaram Ērliham detaļās vairs nav prātā, kā kopā ar draugu un domubiedru Vitāliju viņš Piltenes augstākajā būvē ūdenstornī 11. novembra rītā nesis augšā un nostiprinājis sarkanbaltsarkano karogu, jo kopš tā laika pagājuši trīsdesmit gadi.

Šie ir tikai daži no tematiem laikraksta jaunākajā numurā. Meklē laikrakstu savā pastkastītē!

Laikraksts ir bezmaksas izdevums, kuru izdod biedrība Par taisnīgumu un atklātību. Ja gadījumā neesat saņēmuši laikrakstu, rakstiet mums e-pasta vēstuli redakcija@ventspilnieks.lv!

Nākamais numurs iznāks 23.novembrī!