Lasi laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunākajā numurā!

820

Lasītāji Ventspilī savās pastkastītēs saņēmuši laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunāko – 91. numuru!

Gaidāms kravu apgrozījuma kritums ostās un dzelzceļa pārvadājumos. Lai arī līdz gada beigām ir atlikušas vēl tikai pāris nedēļas, Latvijas ostu un tranzīta nozare šogad būs uzrādījusi kopumā pozitīvus rezultātus. Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, šogad sasniegtie rezultāti ne ar ko lielu lepoties nevar, taču attiecībā uz iepriekšējiem pāris antirekorda gadiem, tendence bijusi ar virzību uz augšu. Biedrība “Baltijas asociācija – Tranzīts un loģistika” (BATL) gan brīdina – pārlieku lielam optimismam nav pamata. Kā uzsver BATL valdes loceklis Ivars Landmanis, 2019. gadā atkal tiek prognozēts kārtējais kravu apgrozījuma kritums Latvijas ostās un dzelzceļa pārvadājumos.

Ar skolas somu otrajā simtā. Pirms 100 gadiem un (ja gribam būt pilnīgi precīzi) vienas nedēļas – 1918. gada 7. decembrī – reorganizējusies pilsētas valde pieņēma galīgo lēmumu par latviešu vidusskolas atvēršanu Ventspilī. Šīs idejas rosinātājs un virzītājs ev. lut. baznīcas mācītājs Teodors Grīnbergs ar valdes atbalstu laiku velti netērēja, un divas dienas vēlāk bijušajā sieviešu ģimnāzijas ēkā uz pirmo stundu bija sanācis pulciņš dažādu tautību Ventspils jauniešu, ko pārziņa amatā ieceltais Grīnbergs uzrunāja ar turpmākajos gadu desmitos nemainīgajiem vārdiem: „Mīļie bērni!”.

Labu darīt var labi darīt. Pirms Ziemassvētkiem, kad cilvēki pret tuviniekiem un draugiem atveras materiālā un emocionālā dāsnumā, Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas ārste, transfuzioloģe Māra Bumbiere ar vislabākajiem vārdiem grib pieminēt tos, kas gada, dažkārt pat desmitu gadu garumā pilnīgi svešiem ļaudīm dāvina nevis naudu vai mantu, bet kaut ko daudz vērtīgāku – daļu no sevis. Turklāt burtiskā nozīmē – ziedojot savas asinis, lai, tās pārlejot, stiprinātu savārgušos vai pat glābtu no nāves traģiskos nelaimes gadījumos un medicīniskos pēcoperāciju sarežģījumos nonākušos.

Gripas sezona tuvojas. Kā sevi pasargāt? Līdz ar ziemu pie durvīm klauvē arī gripa. Pagaidām vēl epidēmija nav izsludināta, taču lipīgā vīrusu infekcija jau skārusi pirmos trīs Latvijas iedzīvotājus, bet vairāk nekā 10 cilvēki hospitalizēti ar aizdomām par saslimšanu ar gripu. Turklāt divi no viņiem Rīgā nogādāti tieši no Ventspils pilsētas. Cerēsim, ka šoziem slimība nebūs barga, tomēr ne jau tukšā vietā radies teiciens – sargies pats, un Dievs tevi sargās. Slimību profilakses un kontroles centrs apkopojis sešus plašāk sabiedrībā izplatītākos mītus par gripu.

Šie ir tikai daži no tematiem laikraksta jaunākajā numurā. Meklē laikrakstu savā pastkastītē!

Laikraksts ir bezmaksas izdevums, kuru izdod biedrība Par taisnīgumu un atklātību. Ja gadījumā neesat saņēmuši laikrakstu, rakstiet mums e-pasta vēstuli redakcija@ventspilnieks.lv!

Nākamais numurs iznāks 21.decembrī!