Lasi laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunākajā numurā!

852

Lasītāji Ventspilī savās pastkastītēs saņēmuši laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunāko – 100. numuru!

Par neko nedarīšanu Ventspils ostā valdes locekļiem un Lembergam samazinās algas un noņems piemaksas. Par “zelta bedri” dēvētā būšana Latvijas lielo ostu valdēs daudziem politiskajiem dinozauriem jau drīzumā nozīmēs būtisku zelta dzīslas sašaurināšanos, dažam labam – arī grūtus laikus nākotnē, jo par nekā nedarīšanu tik dāsnas algas vairs neizmaksās. Satiksmes ministrija (SM) ar jauno nozares ministru Tāli Linkaitu priekšgalā turpina iepriekš solīto kursu ostu darbu sakārtošanā, kas jau iepriekš daudziem politiskajiem dienaskārtības noteicējiem raisīja lielu nepatiku. Piemēram, T.Linkaita iecere par ostu pārņemšanu valsts pārvaldījumā. Tagad SM virza grozījumus Ministru kabineta noteikumos par ostas valdes locekļu mēnešalgu un speciālo piemaksu. Tie paredz būtiski samazināt tieši lielo ostu – Rīgas, Ventspils un Liepājas – valdes locekļu ikmēneša atalgojumu un mainīt prēmiju sistēmu.

Gēbelsa cienīgi Lemberga meli apliecina pilsētas budžeta pieņemšanas apkaunojošo un prettiesisko procesu. Pirms dažām dienām, 20. februārī, Aivars Lembergs, kā ierasts, atbildēja uz žurnālistu uzdotajiem ventspilnieku jautājumiem. Kā ierasts, Aivars Lembergs meloja. Kā ierasts, melu izplatīšanai tika izmantots viņa privātais, par ventspilnieku nodokļu maksājumiem uzturētais pašvaldības – Ventas Balss video portāls. Kā ierasts, Gēbelsa cienīgi Lemberga meli šoreiz bija vājš un tuvredzīgs mēģinājums attaisnot Ventspils pilsētas pašvaldības 2019. gada neleģitīmo budžetu un tā pieņemšanas apkaunojošo prettiesisko procesu.

Levits: Valsts prezidents nevar būt vienas partijas idejiskais ideju izpildītājs. «Valsts prezidents nevar būt vienas partijas idejiskais ideju izpildītājs,» uzskata Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits, piebilstot, ka šī iemesla dēļ ir grūti atrast prezidentu, kurš atbilstu simtprocentīgi visu politisko partiju vēlmēm. «Valsts prezidentam ir nepieciešama prāta kapacitāte un autoritāte, lai varētu pārliecināt partiju politiķus par to, kas būtu kopējās valsts intereses,» norāda līdz šim vienīgais koalīcijā publiski apspriestais iespējamais prezidenta amata kandidāts.

Venta-1 kosmosa odiseja nav izdevusies. Sapnis par Latvijas kosmiskajiem panākumiem vismaz pagaidām laikam būs izsapņots. Aizpērnā gada jūnija beigās kosmosā palaistais Ventspils augstskolā tapušais mākslīgais zemes pavadonis Venta-1 tā arī nespēja pildīt savu galveno uzdevumu – sekot kuģu kustībai un drošībai pasaules okeānos.

Lappuses no dzimtas dzīvesgrāmatas. Pagājušajā pavasarī, akcijā par godu Latvijas simtgadei, vienas dzimtas triju paaudžu lībieši 4. maijā kā simbolu valsts ilgmūžībai iestādīja ozolu pie savas tautas nama Mazirbē. Vecākais no trijotnes, Miķeļtorņa iedzīvotājs Ēriks Kāpbergs no šī simta kopā ar Latviju nodzīvojis astoņdesmit gadus, un tieši šodien, 1. martā, svin savu dzimšanas dienu. Apsveikumi sagaidāmi ne vien no dēla Ērika, kurš dzīvo un strādā Ventspilī, no Rīgā studējošā mazdēla Ērika un mazmeitas Līvas, kas strādā Norvēģijā, arī citiem tuviniekiem un draugiem, jo seniora mūžs gan jūrā, gan krastā bijis gana raibs un ļaužu vidū joprojām turpinās ar dzīves krāsām bagāts.

Šie ir tikai daži no tematiem laikraksta jaunākajā numurā. Meklē laikrakstu savā pastkastītē!

Laikraksts ir bezmaksas izdevums, kuru izdod biedrība Par taisnīgumu un atklātību. Ja gadījumā neesat saņēmuši laikrakstu, rakstiet mums e-pasta vēstuli redakcija@ventspilnieks.lv!

Nākamais numurs iznāks 8.martā!