Lasi laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunākajā numurā!

800

Lasītāji Ventspilī savās pastkastītēs saņēmuši laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunāko – 101. numuru!

Uzstāj uz finansējuma apturēšanu Ventspils peldbaseina projektam. Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) arvien stingri uzstāj uz to, lai tiktu pārskatīts “labo darbu čempionu” un “dāvanas Latvijas simtgadē” iezīmētais tā dēvēto “deputātu kvotu” daudzmiljonu finansējums sporta infrastruktūras projektiem. Tiesa, ministre ir nedaudz piekāpusies, pastāvot vairs tikai uz divu – vēl nesāktu projektu finansējuma apturēšanu. Viens no projektiem ir vērienīgā Ventspils pilsētas domes iecere būvēt milzīgu un dārgu peldbaseina kompleksu ar viesnīcu un rehabilitācijas centru.

Sponsorēšanas skandāls “Latvijas dzelzceļā”. Pēdas ved arī Ventspils virzienā. Valsts akciju sabiedrībā Latvijas dzelzceļš (LDz) briest kārtējais skandāls, un tā pēdas ved arī uz Ventspili. Lai arī pēdējie gadi uzņēmumam bijuši smagi, jo kravu apjoms un peļņa krīt, aizvadītajā gadā LDz un tā meitas kompānijas reklamēšanas un sponsorēšanas līgumos iztērējusi aptuveni 2,5 miljonus eiro. Liela daļa reklāmām paredzētās naudas nonākusi Ventspils sporta klubiem un komandām, kā arī motoklubam Dobelē, kur trenējas bijušā satiksmes ministra Ulda Auguļa (ZZS) dēls.

Šaubu ēna pār Ventspils futbola klubu. Katras komandas jaunas sezonas sākums sākas ar lielām cerībām, bet Ventspils futbola kluba sakarā jāsaka, ka tam tas būs ar divkāršām cerībām. Pirmkārt, klubs, kas pērn izcīnīja sudraba medaļas, šogad ir apņēmies pēc vairāku gadu pārtraukuma atgūt Latvijas čempiona titulu. Otrkārt, tagad ir jāatspēko aizdomas, šaubas un apsūdzības par netīrām spēlēm ar totalizatoru. Ventspils kluba gadījumā aizdomas pastiprina fakts, ka tā prezidents jau agrāk bijis minēts saistībā ar līdzīgiem skandāliem laikā, kad bija īpašnieks klubam Moldovā.

Ostgala zūdošā neparastuma saliņa. Cilvēkiem, kuri dzīvo neparastā vidē, tā mēdz uzspiest savas īpatnības zīmogu. Var būt arī otrādi – savdabīgi ļaudis ap sevi veido nekur citur nesastopamu ainavu un sadzīvisko gaisotni, kas pliekani vienveidīgajā mūsdienu pasaulē baudāma kā svaigs malks. Jautra un Viesturs Grosbārži smejas, ka dzīvi un sevi ap divi simti gadu senajā Ventspils zvejniekciemā Ostgalā nevērtē šādās filozofiskās kategorijās, bet tver daudz vienkāršāk – jūtoties kā šīs savdabīgās teritorijas un tajā pastāvošo tradīciju mantiniekiem.

Šie ir tikai daži no tematiem laikraksta jaunākajā numurā. Meklē laikrakstu savā pastkastītē!

Laikraksts ir bezmaksas izdevums, kuru izdod biedrība Par taisnīgumu un atklātību. Ja gadījumā neesat saņēmuši laikrakstu, rakstiet mums e-pasta vēstuli redakcija@ventspilnieks.lv!

Nākamais numurs iznāks 15.martā!