Lasi laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunākajā numurā!

878

Lasītāji Ventspilī savās pastkastītēs saņēmuši laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunāko – 103. numuru!

Politiķu un amatpersonu reitingi. Lemberga popularitāte latviešu vidū strauji krītas, Kariņam – aug. Jau iepriekšējos gados Aivara Lemberga popularitāte latviešu vidū sāka šķobīties un reitings samazināties, un tagad tas ir sasniedzis īpaši zemu atzīmi. Jaunākajā pētījumā A.Lemberga reitings latviešu valodā runājošo vidū ir nokritis līdz –10,8 punktiem. Jāatzīmē, ka aptauja veikta februārī, kad vēl nebija zināms prokuratūras prasītais 8 gadu cietumsoda mērs vairāk nekā 10 gadus ilgajā A.Lemberga krimināllietā. Tiesai lūgts arī piemērot viņam apcietinājumu tiesas zālē, lai apsūdzētais nevarētu izvairīties no soda, aizbēgot uz ārzemēm.

VBP tērējusi miljonus reklāmās ar Ventspils domes vadību saistītiem sporta klubiem. VAS Latvijas dzelzceļš dāsnie ziedojumi Ventspils sporta klubiem un komandām nobāl līdzīgu Ventspils Brīvostas pārvaldes (VBP) reklāmas tēriņu priekšā. VBP septiņu gadu laikā biedrībai Basketbola klubs Ventspils, kura prezidents ir Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs, un SIA Futbola klubs Ventspils, kura prezidents līdz 2018.gadam bija domes priekšsēdētāja 1. vietnieks sadarbības jautājumos Guntis Blumbergs, nepilnu septiņu gadu laikā pārskaitījusi teju sešus miljonus eiro. Simtiem tūkstošu vērti līgumi ar minētajiem klubiem slēgti arī šogad.

Lembergs tiesā prasa darba vietas raksturojumu. Aivars Lembergs 8. marta video preses konferencē, komentējot prokuratūras lūgumu viņam piemērot astoņu gadu cietumsodu, simtos miljonu mērāmās mantas konfiskāciju un iespaidīgu naudas sodu, sūkstījās, ka viņa galvenā problēma tomēr esot cita. Viņš tiesā nevarot pierādīt, ka neesot zilonis! Esot nepieciešams raksturojums. Saprotams, Lembergs būtu gribējis, ka to sniedz darbavieta. Taču prokurora skatījumā tas būtu bijis neobjektīvs, jo tur viņš esot priekšnieks. Tomēr par gana labiem prokurors Juris Juriss esot atzinis divu “blēžu” dotos. Ar vienu no tiem Lembergs neesot ne kopā strādājis, ne arī bērnudārzā gājis. Savukārt otrs tiesā apgalvojot, ka Lembergs esot viņam parādā 50 miljonus! Šādi raksturojuma sniedzēji esot “apmēram tāpat kā bin Ladenam būtu pajautāts, ko viņš domā par ASV!”

Kluso ziedu atgādinājums. Baltu krizantēmu pušķītis, kuru kā asinslāses iekrāso četras sarkanas neļķes. Apņemts ar vienkāršu melnu lentu. Pirms mēneša, 25. februāra rītā, tāds vientuļi nogūlis Ventmalas skvēriņā, kas ierīkots Ūdens un Kuģinieku ielu galā. Apmēram tur, kur kopš pagājušā gadsimta vidus atradās granītā pieticīgi veidotā piemiņas vieta daudziem desmitiem ventspilnieku, kurus tieši šeit, krastmalā – un dažus arī citviet pilsētā – 1919. gadā pēc lielinieku padzīšanas bez tiesas nošāva landesvēra kaujinieki. Upuru vidū bijis arī ziedu licējas, 4. vidusskolas vācu un spāņu valodas skolotājas Baibas Grundštokas vectēvs Fricis Būcens.

Šie ir tikai daži no tematiem laikraksta jaunākajā numurā. Meklē laikrakstu savā pastkastītē!

Laikraksts ir bezmaksas izdevums, kuru izdod biedrība Par taisnīgumu un atklātību. Ja gadījumā neesat saņēmuši laikrakstu, rakstiet mums e-pasta vēstuli redakcija@ventspilnieks.lv!

Nākamais numurs iznāks 29.martā!