Adventa laikā svētdienās svecītes aizdedz 42% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem, kamēr Adventa vainagu iegādāties vai veidot pašu spēkiem plāno tikai caurmērā katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs (25%), secināts pētījumu kompānijas Kantar TNS veiktajā aptaujā.

Vēl krietni mazāk iedzīvotāju adventes laikā plāno meditēt vai nodoties pārdomām, vai svētdienās doties uz baznīcu (katru no šīm aktivitātēm plāno īstenot tikai 5% aptaujāto). Maza daļa iedzīvotāju Adventa laikā ievēros gavēni vai izslēgs no savas ikdienas svinības (attiecīgi 3% un 2% aptaujāto).

Trešdaļa aptaujāto iedzīvotāju atzīst, ka šajā decembrī nedarīs neko, kas attiecas uz šiem svētkiem. Biežāk tie ir aptaujātie cittautieši, kas ir arī likumsakarīgi, jo viņu vidū salīdzinoši vairāk ir pareizticīgo, kas Ziemassvētkus svin janvārī. Vienlaikus arī cilvēki, kas dzīvo vieni paši, apgalvo, ka Adventa laikā neko nedarīs šo svētku sakarā.

Savukārt Adventa laiku atzīmēt biežāk plāno sievietes un latvieši – viņu vidū ir krietni augstāka gatavība iedegt svecītes svētdienās un iegādāties vai gatavot Adventa vainagu. Arī aptaujātie jaunieši vecumā no 18 līdz 30 gadiem salīdzinājumā ar citu vecumgrupu pārstāvjiem ir vairāk noskaņoti atzīmēt Adventa laiku, un jo īpaši bieži viņi plāno svētdienās iedegt svecītes. Tāpat svētdienās adventes svecītes biežāk tiks aizdegtas Latvijas lauku teritorijās, īpaši Kurzemē, Zemgalē un Vidzemē, kur Adventa sveces degs vairāk nekā pusē mājokļu.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA