Nedēļas otrajā pusē atgriežoties salam, autovadītājiem rītos atkal jārēķinās ar februāra pastāvīgajā aukstumā piemirstu parādību – “melno ledu”. Lai arī kopš 1.marta ziemas riepu lietošana vairs nav obligāta, tomēr autovadītājiem jāpagaida daudz siltāki laika apstākļi, jo šāda sasteigta rīcība var dārgi maksāt, brīdina BTA Baltic Insurance Company. Apdrošinātāja apkoptā statistika rāda, ka “melnais ledus” ir tikpat bīstams, kā pirmais sniegs, un tā dēļ automašīnu apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu skaits pieaug vismaz par desmito daļu.

Sniega segas nokušana nedēļas sākuma siltajās dienās vienam otram šoferim devusi maldinošu signālu, ka pavasaris ir klāt un pienācis laiks automašīnai mainīt riepas. Taču pēdējo gadu pieredze un arī šā gada meteoroloģiskā laika prognoze rāda, ka martā uz autoceļiem saglabājas sarežģīti braukšanas apstākļi – ceļa apledošana rītos un vakaros, pēkšņa snigšana vai lietavas, kas nekavējoties piesalst. Tos drošāk pārvarēt ar ziemas riepām.

“Nevajadzētu aizmirst arī par citām ziemas braukšanai raksturīgām niansēm, kā lielākas distances ieturēšana, atbilstoša braukšanas ātruma izvēlēšanās, ātrāka bremzēšanas uzsākšana, piesardzīgāka paātrināšanās un izvairīšanās no straujiem manevriem. Īpaši jāuzmanās uz tiltiem, pārvadiem un retāk lietotiem ceļiem, kur braukšanu apgrūtinoši apstākļi var saglabāties ilgāk, kā arī papildu vērība jāpievērš krustojumiem, jo ne visi satiksmes dalībnieki adekvāti izvērtē nepieciešamo bremzēšanas ceļu,” atgādina BTA Baltijas risku parakstīšanas departamenta direktors Ivo Danče.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA