Pēdējo trīs gadu laikā atlīdzību skaits par traumām, kas gūtas, nodarbojoties ar ziemas sporta aktivitātēm, palielinājies vairāk nekā divas reizes, liecina apdrošināšanas sabiedrības Balta dati.

Pērn kopumā Balta izmaksājusi 100 000 eiro par dažāda veida traumām, kas gūtas, baudot ziemas priekus, gan tepat Latvijā, gan kalnu kūrortos ārvalstīs. Tā kā slēpošana ir viens no iecienītākajiem ziemas sportu veidiem, par to tiek saņemts arī lielākais atlīdzību pieteikumu skaits.

No traumām un nelaimes gadījumiem nav pasargāts neviens, tomēr jāteic, ka cilvēki mēdz būt vieglprātīgi un pārvērtēt savas spējas, kad, steidzot baudīt ziemas priekus un pozitīvu sajūtu pārņemti, aizmirst par drošību un piesardzību uz kalna, kā arī nav iegādājušies atbilstošu ekipējumu un pietiekami trenējušies. Slodze slēpojot vai snovojot tomēr ļoti stipri atšķiras no ikdienas ierastajām aktivitātēm, līdz ar to bez iepriekšējas fiziskas sagatavotības viegli var rasties dažādas traumas. Diemžēl šādos gadījumos atpūta uz kalna ātri vien beidzas, reizēm pat īsti nesākusies, norāda kompānijas pārstāve Sandra Pietkēviča.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA