Saskaņā ar jaunākajiem statistikas datiem, Latvijas rūpniecības ražošanas apjoms šā gada oktobrī salīdzinājumā ar pagājušā gada oktobri saruka par 1,9%. Tādējādi rūpniecībā izlaide ir samazinājusies otro mēnesi pēc kārtas.

Kā skaidro Finanšu ministrija, līdzīgi kā septembrī, arī oktobrī samazinājumu noteica kritums elektroenerģijas un gāzes apgādes sektorā (-17,7% gada griezumā). Tikmēr ieguves rūpniecības izlaides apjomi oktobrī bija par 6,3% augstāki nekā pirms gada un apstrādes rūpniecībā tika reģistrēta izaugsme 3,3% apmērā.

No apstrādes rūpniecības apakšnozarēm jau piekto mēnesi pēc kārtas spēcīgi apjomu pieaugumi ir reģistrēti kokapstrādē, kas oktobrī nodrošināja lielāko devumu apstrādes rūpniecības izaugsmē. Kokrūpniecības ražošanas apjomi šā gada oktobrī bija par 6,2% augstāki nekā attiecīgajā mēnesī pirms gada.

Būtiskas apstrādes rūpniecības izaugsmes nodrošinātājas oktobrī bija arī mašīnbūves nozares, piemēram, elektrisko iekārtu ražošana gada griezumā palielinājās par 20,2% un automobiļu un piekabju ražošana pieauga par 16,8%. Turklāt pēc trīs mēnešu pārtraukuma nozīmīga izaugsme atkal tika fiksēta datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā, kur pagājušā gada izlaides apjomi oktobrī tika pārsniegti par 16,7%.

Labu izaugsmes tempu oktobrī uzrādīja arī vairākas citas apstrādes rūpniecības apakšnozares. Svārstīgajā iekārtu un ierīču remonta un uzstādīšanas apakšnozarē oktobrī pēc četru mēnešu izlaides krituma tika reģistrēts pieaugums par 7,6%. Gumijas un plastmasas izstrādājumu ražošana salīdzinājumā ar 2017. gada oktobri palielinājās par 10,0%, ķīmisko vielu un produktu ražošana – par 7,1%, gatavo metālizstrādājumu ražošana – par 2,9%.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA