Katrs trešais (37%) aptaujātais Latvijas iedzīvotājs tuvākā gada laikā ieplānojis atpūtu ārpus valsts, tostarp 12% jau ir konkrēti plāni, bet katram ceturtajam (25%) ir ieceres, kā varētu pavadīt atvaļinājumu. Par to liecina jaunākais Latvia Tours Ceļojumu indekss.

Atbilstoši indeksam vairāk nekā puse (56%) aptaujāto iedzīvotāju norādījuši, ka viņiem tuvākā gada laikā nav plānu doties atpūtas ceļojumā ārpus valsts. Šāda tendence, kad vairāk par pusi aptaujāto neplāno atvaļinājumu ārpus valsts, saglabājusies kopš 2015. gada.

Pērn ceļojumos ārpus valsts devās 45% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju, bet 55% – ne reizi nav bijuši ārzemēs. Biežākais iemesls ceļojumam uz ārzemēm bijusi atpūta.

Aptauja rāda, ka uz atpūtu ārzemēs visnaskākie ir ceļotāji 18 līdz 24 gadu vecumā, kuru vidū 48% ieplānojuši doties atvaļinājumā ārpus Latvijas, turklāt 19% jau ir konkrēti plāni, bet 29% ceļotāju šajā vecumā ir ieceres atpūtai ārvalstīs. Ja vērtē aptaujas rezultātus pēc dzīvesvietas, visaktīvāk atpūtu ārzemēs plāno rīdzinieki, kuru vidū atvaļinājumu ārpus Latvijas jau ieplānojuši 46% respondentu. Salīdzinājumam – lauku apvidos dzīvojošo vidū tie ir 29%.

Visvairāk ceļotāju ir to iedzīvotāju vidū, kuriem ir augsti ienākumi – šajā grupā atvaļinājumu ārvalstīs tuvākā gada laikā ieplānojuši 64% aptaujāto, bet ārpus Latvijas neplāno doties 33%. Tikmēr iedzīvotāju ar zemiem ienākumiem vidū atpūtu ārpus valsts ir ieplānojis katrs piektais (18%), bet 76% aptaujāto šajā grupā nav plānu doties atvaļinājumā uz ārzemēm.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay