Tendence nemainīga: visvairāk Latvijā lasa žurnālus Ieva un dzelteno presi

1326

Vidēji 85% jeb 1,358 mlj. Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem ir lasījuši vai caurskatījuši kādu no pēdējiem sešiem preses izdevumu numuriem, liecina Kantar TNS veiktā nacionālā preses auditorijas pētījuma rezultāti.

Pētījumā apkopota informācija par 180 drukāto preses izdevumu auditoriju. Secināts, ka tendence ir joprojām nemainīga un cilvēki lielākoties izvēlas tādu saturu, kas ir saistīts ar konkrētu cilvēku dzīvi. Lasītākie preses izdevumi pēc viena numura vidējās auditorijas Latvijas iedzīvotāju vidū ir žurnāls Ieva, laikraksts MK Latvija krievu valodā un žurnāls Privātā Dzīve.

Nedēļas žurnāla Ieva vienu numuru lasījuši vai caurskatījuši 10,7% jeb 170 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem, nedēļas laikrakstu krievu valodā MK Latvija – 10,6% jeb 168 tūkstoši lasītāju un nedēļas žurnālu Privātā Dzīve – 7,6% jeb 120 tūkstoši lasītāju.

Desmit lasītāko periodiskās preses izdevumu vidū vēl ierindojas žurnāls Ievas Stāsti, žurnāls Kas Jauns, avīzes krievu valodā MK Latvija pielikums Televizor, žurnāls Ievas Virtuve, Ilustrētā Pasaules Vēsture, Ievas Veselība un Ievas Dārzs.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA