Valdība atbalstījusi Ekonomikas ministrijas izstrādātos grozījumus atbalsta programmā nodarbināto apmācībām, kas paredz šā gada vasarā organizēt jaunu atlases kārtu atbalsta saņemšanai nodarbināto apmācībām.

Atbalstam varēs pieteikties mikro, mazie, vidējie un lielie komersanti. Atbalsts plānots apstrādes rūpniecības nozares biedrībām, kas ir apmācību pirmās kārtas finansējuma saņēmējas un kas ERAF investīcijas apmācību projektā ieguldījušas vismaz 80% apmērā, kā arī starptautisko biznesa pakalpojumu centru biedrībai vai līdzvērtīgai biedrībai un Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares biedrības partnerībā vai individuāli īstenotam projektam tādās jomās kā datorprogrammēšana, telekomunikācijas, informācijas pakalpojumi.

Apstrādes rūpniecības nozares projektam maksimāli pieejamais ERAF finansējums būs 1,5 miljoni eiro, starptautisko biznesa pakalpojumu centru projektam – 0,9 miljoni eiro, bet informācijas un komunikācijas tehnoloģiju projektam – partnerībā īstenotam tas būs 3,1 miljons eiro, bet individuāli īstenotam 1,55 miljoni eiro.

Katram finansējuma saņēmējam atbalsts paredzēts dažādu apmācību jomu nodrošināšanai komersantiem, kas detalizēti noteikti MK noteikumos.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com