Līdzšinējie Ventspils bērnu un jauniešu hokeja sasniegumi ir saistīti ar biedrību HK “Venta 2002”.

“Ventspilnieks.lv” ir rakstījis par pēdējo gadu laikā izcīnītajiem Latvijas čempionu un pat Baltkrievijas čempiona tituliem. Kā viens no lielākajiem pašmāju hokeja kluba panākumiem ir arī  jaunā vārtsarga, bijušā ventspilnieka Artūra Šilova nonākšana NHL komandas Vankūveras “Canucks” paspārnē. Artūrs Šilovs, vecmāmiņas motivēts, savas hokeja gaitas HK “Venta 2002” uzsāka tālajā 2004. gadā. Artūra pirmais vārtsarga treneris ir Latvijā labi pazīstamais speciālists Uldis Ķierpe, kurš saskatīja Artūrā vārtsarga potenciālu un pastiprināti ar Artūru sāka strādāt 2007. gadā.

Artūrs Šilovs ar savu pirmo treneri Uldi Ķierpi savas karjeras sākumā HK “Venta 2002” komandas “Venta/Ventbunkers” komandas kreklā Ventspils ledus hallē. Foto: No personīgā arhīva

 

Bet 2010./2011. gadā stafeti pārņēma Juris Klodāns. Agrie rīta ledi Ventspils ledus hallē plkst. 6:45 divas reizes nedēļā Artūru nebiedēja. Pēc HK “Venta 2002” pavadītajiem astoņiem gadiem, 2012. gada vasarā sākās bērnu komandas “Dinamo” periods, bet pirms nokļūšanas Kanādā viņa hokeja prasmes HS “Rīga” komandas un Latvijas jauniešu izlases sastāvos palīdzēja pilnveidot ilggadējais HK “Venta 2002” valdes loceklis un treneris Oļegs Sorokins.

Aizpagājušās nedēļas nogalē Vācijā, Krēfeldē risinājās viens no senākajiem un prestižākajiem turnīriem Eiropā “Deutscland Cup 2020”, kurā uzvaru izcīnīja un kausu ieguva Latvijas hokeja izlase ar Artūru Šilovu vārtos. Artūrs nacionālās izlases vārtus aizstāvēja divās no trim spēlēm, tai skaitā izšķirīgajā finālmačā. Pirmajā spēlē Latvijas izlase ar Artūra palīdzību uzvarēja Vācijas olimpisko U-23 izlasi ar 4:2. Otrajā spēlē, vārtus sargājot HK “Olimp/Venta 2002” vārtu vīram Rūdolfam Lazdiņam, pašā spēles izskaņā Latvijas izlase zaudēja Vācijas nacionālajai izlasei ar 0:2. Turnīrā Vācijas izlasi pārstāvēja valsts čempionātā spēlējošie hokejisti. Savukārt fināla spēlē par prestižo kausu savā otrajā spēlē sviedrus lēja Artūrs un sekmēja Latvijas izlases uzvaru pār Vācijas izlasi, pieveicot to papildlaikā ar rezultātu 3:2.

Bez Artūra Šilova, liels nopelns Latvijas izlases panākumā bija arī “Optibet” Hokeja līgā spēlējošās šābrīža līdervienības HK “Olimp/Venta 2002” hokejistiem – Nikolajam Jeļisejevam, Gatim Spruktam, Emīlam Ezītim, Arvilam Bergmanim un Rūdolfam Lazdiņam. Bet izlases treneru vidū bija arī HK “Olimp/Venta 2002” spēlējošais treneris Maksims Širokovs.

Komentējot turnīru, atzinīgus vārdus mūsu puišiem veltīja Latvijas izlases kapteinis Mārtiņš Karsums: “Vārtsargi mums izglāba visas spēles. Arī HK “Olimp/Venta 2002” maiņa visas trīs spēles bija uz tāda laba viļņa – veidoja daudz momentus un guva vārtus – viņi izskatījās vislabāk.”

20.11.2020. / Autors: HK “Venta 2002” / Foto: LHF