28. februāra vakarā Ventspilī ir noticis vandālisma akts, kas liek sažņaugties sirdij. Ir sabojāts vides objekts “Ziedu pulkstenis”, kura atjaunošanā būs jāiegulda lieli līdzekļi. Vienīgi priecē tas, ka, pateicoties Ventspils Pašvaldības policijas darbinieku operatīvai rīcībai, vainīgais ir notverts, informē Ventspils Komunālā pārvalde.

Ziedu pulkstenis no 2002. gada atrodas Lielā prospekta un Kuldīgas ielas krustojumā, un ikdienā priecē gan ventspilniekus, gan pilsētas viesus. Pulksteņa diametrs ir 5 metri. Tam ir stundu, minūšu un sekunžu rādītāji. Ziedu pulkstenis zvana katru stundu. Ziedu pulkstenis gada griezumā izskatās savādāk, jo sezonas laikā tā pamatnē trīs reizes tiek mainīti puķu stādi, kopā izmantojot ap 3150 stādu. Ziemā to rotā salizturīgi augi un īpašs apgaismojums.

Ventspils pašvaldība daudz pūļu iegulda pilsētas attīstībā un pilnveidošanā – lai tā būtu pievilcīga ventspilniekiem un pilsētas viesiem. Lielākoties iedzīvotāji atbalsta un novērtē pašvaldības ieguldīto darbu un līdzekļus, lepojas ar savu sakārtoto un daudzveidīgo pilsētu. Tomēr ir arī tā­di, kuriem citu centieni pilsētas lab­iekārtošanā neiet pie sirds. Viņi savu neapmierinātību izsaka gan vēršoties klātienē attiecīgajās institūcijās, gan rakstot komentārus un jautājumus portālos, ko amatpersonas izvērtē un sniedz at­bildes. Tomēr ir iedzīvotāji, kuri sa­vu nepatiku izrāda savādāk – bojā un demolē citu rūpīgi plānoto un gādā­to. Turklāt demolēšana visbiežāk notiek tīšām un ļaunprātīgi, tādējādi “izlādējot” sevī sakrāto neapmierinātību, demonstrējot savu es sev vai citiem. Atgādinām, ka operatīvai dažādu problēmu atrisināšanai un defektu novēršanai pilsētā, arī cīņā ar vandālismu, būtiski palīdz iedzīvotāju iesaistīšanās un atbildīgo dienestu informēšana par konstatētiem faktiem. Aicinām par demolēšanas faktiem vai to sekām, par ķēpājumiem uz sienām vai citiem pilsētas infrastruktūras objektiem un citām nelikumīgām vai aizdomīgām darbībām ziņot Ventspils Pašvaldības policijai pa tālr. 63680808 un 28680808 vai Komunālajai pārvaldei (darba laikā) pa tālr. 63624269 un e-pastu: kom.parvalde@ventspils.lv.

 

1.03.2024. / Autors: Komunālā pārvalde / Foto: Ventspilnieks.lv