LIAA saņēmusi 441 pietiekumu biznesa inkubatoros; Ventspils nav starp aktīvākajiem centriem

0
407

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatoros šī gada rudens sesijā saņemti kopumā 441 pieteikums, no tiem 223 uzņemšanai inkubācijas programmā un 218 – pirmsinkubācijas programmā. Ventspils pilsēta nav aktīvāko centru vidū, liecina LIAA dati.

Vislielākais pieteikums skaits saņemts Radošo industriju inkubatorā (62 pieteikumi), Jūrmalas biznesa inkubatorā (58) un Jelgavas biznesa inkubatorā (45).

Pavisam 15 LIAA biznesa inkubatoros inkubācijas programmai pieteikušies 223 uzņēmumi uz 84 vietām. Kā skaidro LIAA, lielākā konkurence sagaidāma Jūrmalas biznesa inkubatorā, kur no 28 uzņēmumiem uzņems septiņus jaunus inkubācijas dalībniekus, un Liepājas biznesa inkubatorā – tajā no 19 uzņēmumiem uzņems piecus inkubācijas klientus.

Pēc pieteikumu apstiprināšanas uzņēmumi prezentēs savu biznesa ideju inkubatora uzņemšanas komisijai, kura noskaidros spēcīgākās idejas ar augstāko biznesa potenciālu.

Vislielākais pieteikumu skaits uzņemšanai pirmsinkubācijas programmā saņemts Radošo industriju inkubatorā (37 pieteikumi), Jelgavas biznesa inkubatorā (31), Jūrmalas biznesa inkubatorā (30) un Valmieras biznesa inkubatorā (20).

Pirmsinkubācijas programma ir piemērota gan fiziskām, gan juridiskām personām, kuras vēlas izvērtēt savas biznesa idejas dzīvotspēju. Sešu mēnešu garumā tā sniedz dalībniekiem visu nepieciešamo savas biznesa idejas attīstīšanai – aprīkotas darba telpas, mentoru un citu uzņēmēju atbalstu, seminārus un mācības par dažādām uzņēmējiem saistošām tēmām, kas palīdz risināt viņu biznesa izaicinājumus, kā arī vērtīgus kontaktus un dalību lielākajā jauno uzņēmēju kopienā Latvijā.

Inkubācijas programmā papildus pirmsinkubācijas atbalstam dalībnieks saņem 50% līdzfinansējumu biznesa attīstībai nepieciešamo pakalpojumu iegādei, piemēram, grāmatvedībai, telpu nomai, dizainam, mārketingam, tehnoloģiskajām konsultācijām un prototipu izstrādēm, sertificēšanai, laboratoriju izmaksām u.c. Tāpat iespējams grantu līdz 10 000 eiro pakalpojuma izmaksu segšanai un līdz 5000 eiro ražošanas iekārtu un izejmateriālu izmaksu segšanai, skaidroja LIAA.

27.09.2019 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LIAA