Libkovska: Ventspils tūrismam Vācijas tirgus ir ļoti nozīmīgs

1225

Šonedēļ laikā no 9. līdz 13.martam Ventspils Tūrisma informācijas centra speciālisti kopā ar citiem Latvijas tūrisma nozares profesionāļiem piedalīsies starptautiskajā tūrisma izstādē ITB 2016 Berlīnē. Ventspilij Vācijas tirgus ir nozīmīgs, ko apliecina arvien pieaugošais ceļotāju skaits, norādīja Ventspils Tūrisma informācijas centra direktore Una Libkovska.

Kā liecina izstādes organizatoru sniegtā informācija, Berlīnes izstādē piedalīsies pārstāvji no pieciem kontinentiem un 185 valstīm, apliecinot, ka šī izstāde ir viens no nozīmīgākajiem nozares sarīkojumiem visā pasaulē.

Ventspils naktsmītnēs nakšņojošo ceļotāju vidū vācieši skaita ziņā ir otrajā vietā, un to pieaugums 2015.gadā bija ap 10%. Iecienīta nakšņošanas vieta ir Ventspils Piejūras kempings, kur 2015.gadā nakšņojuši 1444 vācieši, ārvalstu ceļotāju vidū ieņemot otro vietu aiz Lietuvas. Viesi no Vācijas Ventspilī ierodas ar auto, jahtu vai prāmi un labprāt ceļo arī ar velosipēdu.

Divas reizes nedēļā Ventspilī piestāj Stena Line prāmis, kas kursē maršrutā Ventspils – Trāveminde. Uz tā pieejamas dažādas kajīšu kategorijas, kas atbilst visiem standartiem. Prāmis ceļā pavada 27 stundas, un, kā liecina kompānijas mājas lapā pieejamā informācija, uz prāmja ierīkots ērts pašapkalpošanās restorāns, kurā var baudīt brokastis, pusdienas un vakariņas.