Latvijā un Igaunijā jūnijā, salīdzinot ar līdzīgu laika posmu 2016.gadā, inflācija sasniedza 3,1%. Savukārt Lietuvā inflācija sasniedza 3,5%. Līdz ar to visas trīs Baltijas valstīs patēriņa cenas augušas visstraujāk Eiropas Savienības dalībvalstu vidū, liecina Eurostat dati.

Zemākais gada inflācijas rādītājs pagājušajā mēnesī bijis Dānijā (+0,4%), Rumānijā (+0,7%) un Francijā (+0,8%).

ES gada inflācija jūnijā bija 1,4% pretstatā 1,6% maijā. Eirozonā patēriņa cenas jūnijā, salīdzinot ar attiecīgo mēnesi pērn, pieaugušas par 1,3% pretstatā 1,4% maijā. 2016.gada jūnijā gan ES, gan eirozonā patēriņa cenas gada izteiksmē palielinājās par 0,1%.

Savukārt salīdzinājumā ar maiju jūnijā gan ES, gan eirozonā patēriņa cenas saglabājas stabilas.

Latvijā patēriņa cenas mēneša salīdzinājumā jūnijā pieauga par 0,4%. Lielāka mēneša inflācija bijusi vien Grieķijā (0,7%) un Maltā (1%). Lietuvā – tāpat kā Vācijā – jūnijā salīdzinājumā ar maiju patēriņa cenas augušas par 0,2%, bet Igaunijā – tāpat kā Īrijā, Spānijā, Ungārijā un Zviedrijā – bijusi 0,1% mēneša inflācija.

Kopumā jūnijā mēneša inflācija bijusi 12 ES dalībvalstīs, Čehijā, Francijā, Luksemburgā, Slovākijā un Somijā patēriņa cenas saglabājās maija līmenī, bet pārējās desmit ES dalībvalstīs, par kurām pieejami dati, reģistrēta mēneša deflācija. Lielākais patēriņa cenu kritums jūnijā salīdzinājumā ar maiju bijis Portugālē (-0,5%).

Autors: Ventspilnieks.lv/LETA / Foto: LETA