Lieta par simtiem tūkstošu eiro piesavināšanos kādā Ventspils uzņēmumā nodota prokuratūrai

483

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par vairāku simtu tūkstošu eiro piesavināšanos kādā uzņēmumā Ventspilī. Kriminālprocess nosūtīts prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai, informē policija.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka vīrieša darba pienākumos uzņēmumā ietilpa skaidras naudas saņemšana no kurjeriem, kuri naudu ieguva no klientiem, kuri norēķinājās par piegādāto preci. Šī nauda viņam bija jāieskaita uzņēmuma kontā, ko viņš arī darījis.

Noskaidrots, ka no 2018.gada beigām līdz 2019.gada beigām vīrietis to pārstājis darīt un naudu glabājis pie sevis.

Pēc priekšnieka pieprasījuma vīrietis daļu no piesavinātās naudas aptuveni 180 000 eiro apmērā, kuru viņš glabājis mājās kurpju kastēs, atdevis, taču, kā pats apgalvo, daļa no pārējās naudas esot pazaudēta – daļa naudas esot pazudusi, aploksne ar vēl aptuveni 20 tūkstošiem eiro esot pazudusi brīdī, kad viņš baudījis nakts dzīvi Rīgā, savukārt vēl atlikušo naudu viņš esot nospēlējis spēļu automātos.

Vīrietis iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā, un uz izmeklēšanas laiku viņam tika piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Saskaņā ar Krimināllikumu par piesavināšanos, ja tā izdarīta lielā apmērā, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās. Soda apmēru noteiks tiesa.

07.08.2020./Autors:Ventspilnieks.lv/Foto: Pixabay