Piektdien, 21.jūnijā, atmosfēras spiedienam paaugstinoties, gaidāms mierīgs laiks – būs sauss un lielākoties saulains. Arī rietumu puses vējš kļūs lēnāks, līdz ar to laikapstākļi būs visnotaļ patīkami. Spīdot saulei, gaisa temperatūra dienas laikā paaugstināsies līdz +20…+24 grādi, savukārt piekrastes tuvumā gaiss pārsvarā nebūs siltāks par +17…+20 grādi.

Sestdien dienas gaitā Latvijas teritoriju sasniegs un sāks šķērsot aktīvs ciklons no dienvidrietumiem, kas diennakts gaišajās stundās nokrišņus nesīs galvenokārt Kurzemē un Zemgalē, taču naktī jau visā valsts teritorijā. Līs ilgstoši, vietām stipri, lokāli pastāv arī pērkona negaisa iespējamība.

Gaisa temperatūra dienas laikā augstāka būs valsts austrumos, kur gaiss iesils līdz +20…+25 grādiem, taču rietumu daļā tā saglabāsies +16…+21 grādu robežās. Naktī uz sestdienu minimālā gaisa temperatūra būs +9…+14 grādu robežās, taču Vidzemes ziemeļos termometra stabiņš noslīdēs līdz pat +7 grādu atzīmei.

23. jūnijā, Līgo dienā,  debesis lielākoties aizklās mākoņi un daudzviet tie atnesīs lietu, vietām līs stipri. Vējš lēni līdz mēreni pūtīs no ziemeļrietumiem, un termometra stabiņš pakāpsies līdz +14…+18 grādu atzīmei.

Arī Jāņu naktī valsts austrumu daļā vēl turpināsies nokrišņi, bet uz rīta pusi tie mitēsies. Pūtīs lēns līdz mērens rietumu puses vējš. Gaiss atdzisīs līdz +11…+16 grādi, tā kā būs dzestrs, noderēs kāda siltāka jaka.

Jāņu dienā laiks jau atkal kļūs saulaināks un sausāks, lai saulē neapdegtu, noteikti jālieto saules aizsargkrēms – dienas vidū ultravioletā starojuma intensitāte būs vidēji augsta. Gaiss iesils līdz +20…+23 grādi, vienīgi vietām piekrastē gaisa temperatūra būs par kādu grādu zemāka.

Šobrīd prognozes liecina, ka pēc svētkiem mūsu teritorijā varētu atgriezties vasarīgs karstums, nokrišņu būs maz.

 

​​​​​​​​​​​​​​21.06.2024. / Autors: BNN / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs