Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā maijā strādā šādi rakstnieki, dzejnieki un tulkotāji: Ajumi Kurosava (Ayumi Kurosawa) (Japāna), Jūlija Dibovska (Latvija), Laura Laurušaite (Lietuva), Nida Timinskaite (Lietuva), Andra Manfelde (Latvija), Kārlis Ludvigs Vecihs (Karl-Ludwig Wetzig) (Vācija), Tomass Zarebskis (Tomasz Zarębski) (Polija), Alessandro Agostinelli (Itālija), Karla Besa(Carla Bessa) (Brazīlija), Kevins M.F. Plats (Kevin M.F. Platt) (ASV), Ieva Īzāka-Harjo (Latvija), Zane Eniņa (Latvija). 

Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja turpina ar Ziemeļvalstu Ministru Padomes atbalstu ielūgt Ziemeļvalstu autorus un tulkotājus. No Lietuvas būs rakstniece Nida Timinskaite un latviešu literatūras tulkotāja un lietuviešu valodu Laura Laurušaite.

Ar Kultūras ministrijas atbalstu Rakstnieku mājā būs vēl divi latviešu literatūras tulkotāji – Ajumi Kurosava no Japānas un Kevins M.F. Plats no ASV – kas turpinās apgūt latviešu valodu sadarbībā ar Ventspils Augstskolas vieslektori Sintiju Ozoliņu.

Mājā strādās arī Ventspils valstspilsētas izcilības stipendijas ieguvēja, literatūrkritiķe Jūlija Dibovska. Vēl no Latvijas būs jaunā rakstniece Ieva Īzāka-Harjo un ceļojumu aprakstu autore Zane Eniņa.

No ārvalstīm būs skandināvu literatūras tulkotājs no Vācijas Kārlis Ludvigs Vecihs, filozofs un filozofisko tekstu tulkotājs Tomass Zarebskis no Polijas un žurnālists un daudzu grāmatu autors no Itālijas Alessandro Agostinelli, kas visi ir pirmo reizi Ventspilī,bettulkotāja un rakstniece Karla Besa no Brazīlijas atgriežas jau otro reizi.

Projektu finansiāli atbalsta Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Nordisk Kulturkontakt.

Vairāk informācijas par rezidentiem un pasākumiem www.ventspilshouse.lv un Facebook.

 

​​​​13.05.2024. / Autors: Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs