Prāmju satiksmes uzņēmums “Stena Line” paziņoja par savas darbības paplašināšanu un nostiprināšanu Baltijas jūras reģionā. Nākamajā gadā pašreizējie kuģi maršrutā Nīnashamna-Ventspils tiks aizstāti ar diviem moderniem prāmjiem – “Stena Lagan” un “Stena Mersey”. Jaunie prāmji piedāvās pasažieriem pievilcīgu veidu ceļošanai Baltijas jūrā, kā arī ļaus par 30 procentiem palielināt kravu pārvadājumu apjomu šajā maršrutā.

“Stena Line” ir viens no pasaulē vadošajiem prāmju satiksmes uzņēmumiem, kas nodrošina 18 prāmju maršrutus Eiropā. Trīs no tiem darbojas Baltijas jūrā. Kopš uzņēmums “Stena Line” 2012.gadā iegādājās maršrutu starp Nīnashamnu Zviedrijā un Ventspili Latvijā, tas ir paplašinājis savu darbību vairāk kā divas reizes. Sākotnēji maršrutā kursēja viens kuģis 10 reizes nedēļā, taču šobrīd pasažieru un kravu pārvadājumi šajā maršrutā tiek nodrošināti ar diviem kuģiem 24 reizes nedēļā.

Nesen “Stena Line” paziņoja, ka paplašinās piedāvājumu pasažieriem un kravu pārvadātājiem Baltijas jūrā, 2021.gadā maršrutu Nīneshamna-Ventspils apkalpojot ar diviem moderniem un pagarinātiem RoPax prāmjiem – “Stena Lagan” un “Stena Mersey”. Šie prāmji ļaus pasažieriem labāk izbaudīt ceļojumu, padarot “Stena Line” par pievilcīgu izvēli ceļotājiem Baltijas jūrā.

Prāmji, kuru iespaidīgais garums ir 222 m, nodrošinās vairāk vietas pasažieriem un spēs uzņemt uz klāja vairāk kravu vienību. Interjers būs atbilstošs pazīstamajam skandināvu dizainam – plašas telpas gaišos toņos. Prāmjos būs jaunas kajīšu kategorijas, plašs un moderns kuģa veikals, atpūtas vietas ar guļamkrēsliem un daudz citu telpu, to skaitā divi restorāni, bārs, kafejnīca un ārējais klājs.

Kajīšu skaits būs gandrīz divreiz lielāks kā šobrīd – tiks nodrošinātas 764 ērtas gultasvietas. Pateicoties vairākiem bāriem un restorāniem uz jaunajiem kuģiem, ceļojums būs daudz patīkamāks.

Šī maršruta pasažieri varēs patīkami pavadīt laiku bārā, baudīt maltīti kuģa restorānā vai malkot kafiju kuģa kafejnīcā. Uz ārējā klāja visi varēs baudīt svaigu gaisu, pārsteidzošus jūras skatus un vasarā varbūt pat iegūt iedegumu.

“Ir pieaudzis pieprasījums no mūsu klientiem Baltijas jūras reģionā. Tagad mēs nostiprinām savu pozīciju reģionā, paplašinot piedāvājumu ar jauniem, moderniem kuģiem un lielāku ietilpību”, stāsta Niklass Martensons (Niclas Mårtensson) “Stena Line” izpilddirektors.

5.11.2020 / Autors: Ventspils Brīvostas pārvalde / Foto: Pixabay