Mazumtirdzniecības apgrozījums pieaudzis par 1,3%

1266

Šā gada jūlijā, salīdzinot ar 2015.gada jūliju, mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums palielinājās par 1,3%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie kalendāri izlīdzinātie dati salīdzināmajās cenās.

Pārtikas preču grupā apgrozījums samazinājās par 3,9%, bet nepārtikas preču grupā tas pieauga par 4,6%.

2016.gada jūlijā salīdzinājumā ar 2015.gada jūliju lielākais apgrozījuma kāpums nepārtikas preču grupā bija mazumtirdzniecībā pa pastu vai interneta veikalos (par 15,5%), apģērbu, apavu un ādas izstrādājumu mazumtirdzniecībā (par 12,2%), autodegvielas mazumtirdzniecībā (par 11,5%), metālizstrādājumu, krāsu un stikla mazumtirdzniecībā (par 4,2%), farmaceitisko un medicīnisko preču mazumtirdzniecībā (par 1,8%).

Savukārt mazumtirdzniecības apgrozījuma kritums bija kultūras preču un atpūtai paredzēto preču mazumtirdzniecībā (par 8,3%), mazumtirdzniecībā stendos un tirgos (par 7,6%), mājsaimniecības elektroierīču mazumtirdzniecībā (par 6,1%), kā arī kosmētikas un tualetes piederumu mazumtirdzniecībā (par 1,7%),

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā kalendāra dienu ietekmi, samazinājās par 1,8%.

Šajā jūlijā, salīdzinot ar jūniju, pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums pieauga par 0,4%. Pārtikas preču mazumtirdzniecības apgrozījums saruka par 2,5%, bet nepārtikas preču pārdošanas apjoms palielinājās par 2,3%.

Salīdzinot ar jūniju, apgrozījums pieaudzis mājsaimniecības elektroierīču mazumtirdzniecībā (par 7,1%), apģērbu, apavu un ādas izstrādājumu mazumtirdzniecībā (par 5,6 %), informācijas un komunikāciju tehnoloģiju iekārtu mazumtirdzniecībā (par 5,3%), mazumtirdzniecībā pa pastu vai interneta veikalos (par 3,0%) un autodegvielas mazumtirdzniecībā (par 2,5%). Savukārt apgrozījums krities kultūras preču un atpūtai paredzēto preču mazumtirdzniecībā (par 5,6%), kā arī kosmētikas un tualetes piederumu mazumtirdzniecībā (par 4,4%).

Jūlijā salīdzinājumā ar jūniju mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā sezonalitāti, palielinājās par 3,8%.