Mudina nekavējoties un stingri rīkoties pret Krievijas propagandas sērgu medijos

959

Partijas Vienotība Saeimas deputāti tikšanās laikā ar Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļiem mudināja viņus operatīvi un stingri rīkoties Krievijas propagandas ierobežošanā plašsaziņas līdzekļos.

Kā pastāstīja partijas pārstāvis Sandris Sabajevs, Vienotība mudināja NEPLP locekļus daudz operatīvāk un stingrāk vērsties pret Kremļa propagandu izplatošiem televīzijas kanāliem ar jau pieejamiem likumiskiem līdzekļiem, jo priekšvēlēšanu laikā dezinformācija var kļūt vēl intensīvāka un naidīgāka. Tāpat Vienotība pauž politisko atbalstu NEPLP iecerei piedāvāt grozījumus normatīvajos aktos, lai varētu stingrāk vērsties pret Krievijas propagandu Latvijas informatīvajā telpā.

“Latvijas kā pilntiesīgas Eiropas Savienības dalībvalsts izaicinājums ir rast risinājumus, kā aizkavēt un pārtraukt Krievijas propagandas izplatību Latvijā, kas var tikt uzskatīta par daļu no kaimiņvalsts īstenotās hibrīdkara taktikas. Mums jāraugās, ar kādiem likumiskiem līdzekļiem efektīvi aizsargāt savu informatīvo telpu un, jāatzīst, Lietuva šajos centienos ir krietni priekšā Latvijai, tādēļ lūdzam ņemt vērā mūsu kaimiņu pieredzi efektīvai Kremļa propagandas ierobežošanai, vēršoties pret dezinformāciju un meliem televīzijas kanālos un to retranslētajās programmās,” tā komentēja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs .

Politiskā spēka Saeimas frakcijas deputāti mudināja NEPLP arī daudz aktīvāk strādāt pie jauna elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma izstrādes, par ko atbildīga ir Kultūras ministrija.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay