Ventspils Centra sākumskolas jauno ēku Skolas ielā 37 atklās otrdien, 30.janvārī, informēja Ventspils pilsētas Izglītības pārvalde.

Kopš 2003.gada Centra sākumskola mācību procesu realizēja divās ēkās. Pirmo līdz ceturto klašu audzēkņiem nodarbības notika bijušajā Centra sākumskolas ēkā Brīvības ielā 15, savukārt piektajām un sestajām klasēm – Ventspils Valsts 1.ģimnāzijas telpās.

Turpmāk mācību process notiks zem viena jumta. Pareizāk sakot, jau notiek, jo skolas jaunā ēka ir atvērta skolēniem kopš šīs nedēļas sākuma.

Sākoties 2017.gada vasarai, skolas ēkā un teritorijā uzsāka ievērojamus būvdarbus. Ēkā izremontēja garderobes, atjaunoja 13 mācību klases, personāla darba telpas, aktu zāli, kāpņu telpas, vestibilu, kā arī gaiteņus, virtuvi un ēdamzāli. Savukārt virtuves blokā, informātikas un mājturības kabinetos izbūvēja piespiedu vēdināšanas sistēmas. Visā skola ir atjaunota apkures sistēma, nomainot vecos radiatorus pret jauniem. Pēc aizvadītajiem remontdarbiem telpas un mācību klases ir labiekārtotas, gaišas un mājīgas.

Tāpat izbūvēja jaunu futbola laukumu ar mākslīgo zālāju, basketbola laukumu un vingrošanas laukumu. Skolas pagalmā izvietoja jaunus soliņus un veloturētājus, kā arī izbūvēja gājēju celiņus, tos apgaismojot. Savukārt teritorijā Mēness ielā 2 tagad ir izbūvētas 22 stāvvietas, no kurām viena ir paredzēta invalīdiem.

Līdz šim ēkā Saules ielā 37 atradās Ventspils vakara vidusskola, kuru pērnajā vasarā likvidēja un kolektīvu izformēja.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA