No pirmdienas, 19.augusta, līdz pat 30.septembrim Ventspils pilsētas Sociālais dienests sāks izmaksāt materiālo pabalstu mācību līdzekļu iegādei, informēja dienesta pārstāve Kristiāna Lemberga.

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, arī šogad pašvaldība sniegs materiālu atbalstu mācību līdzekļu iegādei skolēniem no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm. Lai saņemtu pabalstu 30 eiro apmērā iepirkumu kartes veidā mācību līdzekļu iegādei, jāvēršas Sociālajā dienestā.

Naudas pabalsta apmērs bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem no trūcīgām vai maznodrošinātām ģimenēm atkarīgs no izglītības iestādes, kurā persona mācās. Vispārējās izglītības iestādes audzēkņiem pabalsts būs 43 eiro, profesionālās vidējās izglītības studentiem – 62 eiro, bet Ventspils Augstskolā studējošajiem – 121 eiro.

Lai saņemtu pabalstu, jāaizpilda iesniegums Sociālajā dienestā. Ventspils tehnikuma, Ventspils Augstskolas audzēkņiem, kā arī, ja mācību iestāde neatrodas Ventspilī, jāiesniedz izziņa no mācību iestādes.

Kopumā plānots, ka pašvaldības sniegto atbalstu mācību līdzekļu iegādei varēs saņemt 150 bērni un jaunieši no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm, kā arī septiņi bāreņi. Pavisam pabalsta izmaksai šī gadā Ventspils pilsētas pašvaldība paredzējusi finansējumu vairāk kā 5000 eiro apmērā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay