Nedēļas nogalē atmosfēras spiediens nedaudz paaugstināsies un lielas nokrišņu zonas Latvijas teritoriju vairs nešķērsos, līdz ar to vien dažviet gaidāms pavisam neliels un īslaicīgs sniegs vai slapjš sniegs. Brīvdienās Latvijā atkal ieplūdīs aukstāka gaisa masas, līdz ar to atgriezīsies stiprāks sals, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozes.

Brīžiem starp mākoņiem atsevišķos reģionos uzspīdēs arī saule. Gaisa temperatūra nedēļas izskaņā būs salīdzinoši zemāka nekā aizvadītajā darba nedēļā – jau piektdienas naktī termometra stabiņš noslīdēs līdz -6…-8 grādiem. Mērens austrumu puses vējš iegriezīsies no ziemeļu puses un sāks pastiprināties, brāzmās sasniedzot 15-18 m/s.

Svētdien pievakarē un nākamās nedēļas sākumā līdz ar ziemeļu puses vēju Latvijā ieplūdīs aukstāka gaisa masa, tādēļ gaisa temperatūra pazemināsies zem -10 grādiem. Aukstajai gaisa masai virs mūsu reģiona saglabājoties līdz pat nedēļas vidum, aukstākajās naktīs Latvijas austrumu rajonos sals var sasniegt -15…-17 grādus. Šī brīža prognozes liecina, ka otrdien un trešdien salu papildinās arī neliela līdz mērena snigšana, bet vējš pēc pirmdienas kļūs ievērojami lēnāks.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA