Paaugstinoties atmosfēras spiedienam, nedēļas nogalē daudzviet gaidāmas saulainākas un siltākas dienas, vietām nakts stundās veidosies migla. Nākamnedēļ siltais laiks saglabāsies, taču brīžiem gaidāms lietus, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Nedēļas izskaņā laiks būs sauss un lielākoties saulains, tikai brīžiem debesis aizklās kāds mākonis. Naktī uz sestdienu vietām valsts rietumos, iespējams, veidosies migla. Ziemeļu puses vējš dienās un naktīs pūtīs lēni līdz mēreni. Jau brīvdienās pakāpeniski kļūs siltāks, un nakts stundās gaisa temperatūra nebūs zemāka par +4…+9 grādiem (pēc Celsija).

Diennakts gaišajās stundās gaiss lielākajā daļā Latvijas iesils līdz +16…+22 grādiem.

Nākamās nedēļas pirmajā pusē brīžiem līs, taču kopumā laikapstākļi sagaidāmi līdzīgi kā nedēļas noslēgumā. Dominēs lēns vējš, gaisa temperatūra naktī pieturēsies +8…+13 grādu robežās, bet dienās svārstīsies ap +17…+23 grādiem. Piekrastes rajonos arvien dienās gaiss būs par pāris grādiem vēsāks.

Laikam saglabājoties lielākoties sausam, valsts lielākajā daļā joprojām ir augsta ugunsbīstamība, tāpēc aicinām būt īpaši atbildīgiem un piesardzīgiem dodoties pie dabas. Meteorologi arī atgādina, ka UV indekss dienas vidū un pēcpusdienā būs vidēji augsts līdz augsts, tāpēc ilgstoša uzturēšanās tiešos saules staros nav vēlama.

 

19.05.2023. / Autors: BNN / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs