Tuvākās nedēļas laikā virs Latvijas atradīsies siltā gaisa masa, kuras ietekmē diennakts vidējā gaisa temperatūra būs virs +15 grādiem, prognozē sinoptiķi.

Ka norāda Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā (LVĢMC), šai prognozei ir liela ticamība, tāpēc var apgalvot, ka meteoroloģiskā vasara ir jau iesākusies 2.jūnijā (1.diena no 5 dienu perioda ar vidējo gaisa temperatūru virs +15 grādiem pēc Celsija).

Arī laikapstākļi būs vasarīgi – saule mīsies ar mākoņiem, pūtīs lēns vējš, bet, palielinoties gaisa temperatūrai un nedaudz pazeminoties atmosfēras spiedienam, veidosies arī gubu lietusmākoņi, kas nesīs lokālus pērkona negaisus.

Nedēļas nogalē atmosfēras spiediens nedaudz pazemināsies un mākoņu daudzums būs mainīgs. Vietām gaidāms īslaicīgs lietus, un brīvdienās Latvijas austrumu daļā arī iespējams pērkona negaiss, bet naktīs nokrišņu būs mazāk.

Dominēs lēns vējš, un gaisa temperatūra naktīs pazemināsies līdz +8…+15 grādiem, bet dienās paaugstināsies līdz +20…+24 grādiem.

Piekrastes rajonos būs nedaudz vēsāks, tur +16…+20 grādu.

Nākamajā darba nedēļā saglabāsies līdzīgi laikapstākļi kā nedēļas nogalē, bieži uzspīdēs saule, tomēr vietām, sevišķi pēcpusdienās, gaidāmas lietusgāzes ar pērkona negaisu, lielāka to varbūtība ir valsts austrumos.

Joprojām pūtīs lēns, galvenokārt ziemeļu puses vējš, kas negaisa laikā var būt brāzmains. Naktīs minimālā gaisa temperatūra būs +10…+15 grādu robežās, bet dienas būs vasarīgi siltas, temperatūrai sasniedzot +20…+25 grādus, nedēļas otrajā pusē pat iespējams vēl kādu grādu vairāk un tikai piekrastes rajonos būs par dažiem grādiem vēsāks.

 

04.06.2021. / Autors: BNN / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs