Nedēļas sākumā un beigās ilgstoši līs un kļūs atkal vēsāks

1256

Jaunā darba nedēļa sākusies ar intensīviem nokrišņiem un vēsākiem laika apstākļiem. Visa nedēļa gaidāma pārsvarā ar nokrišņiem bagāta un vēsa, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Laika apstākļus Latvijā noteiks ciklons, virs Skandināvijas, kas virzīsies uz austrumiem, tādēļ Latvijā gaidāms galvenokārt mākoņains laiks un daudzviet pa laikam līs – nokrišņu daudzums vietām diennakts laikā pārsniegs 10 mm. Dienas laikā iespējami arī pērkona negaisi. Pūtīs mēreni stipri rietumu puses vēji, kas galvenokārt piekrastē brāzmās sasniegs 15 m/s.

Naktīs gaisa temperatūra noslīdēs līdz +10 grādiem, bet dienā nebūs siltāks par +13 grādiem.

Nedēļas vidū laika apstākļus Latvijā sāks noteikt augsta spiediena atzars, līdz ar to debesis biežāk skaidrosies, nokrišņi mitēsies un vējš būs lēns. Gaisa temperatūra nakts stundās pazemināsies līdz 12 grādiem, savukārt dienas laikā saule gaisu sasildīs līdz +16 grādiem.

Nedēļas nogalē no jauna virs Ziemeļeiropas pastiprināsies ciklonu darbība un Latvijā gaidāmas vairākas nokrišņu zonas un brāzmaini rietumu puses vēji. Arī gaisa temperatūras būs ne augstāka par +15 grādiem.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: SXC