Tāpat vietām gaidāms arī lietus un pērkona negaiss, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs. Pēc šī brīža prognozes, Līgosvētkos gaidāms lielākoties sauss un silts laiks, līs tikai vietām.

Aizvadītā nedēļa atnesa gan lietu, gan karstāku laiku. Arī šajā nedēļā palaikam līs, visvairāk nokrišņi būs novērojami valsts rietumu un centrālajos rajonos – vietām gaidāms arī pērkona negaiss. Naktis joprojām būs siltas, diennakts gaišajās stundās termometra stabiņš daudzviet pakāpsies līdz +25…+29 grādu (pēc Celsija) atzīmei.

Saglabājoties ciklona ietekmei, nedēļas sākumā debesis būs mākoņainas, tomēr dažviet uzspīdēs arī kāds saules stars. Vietām uzlīs, nokrišņi galvenokārt gaidāmi tieši rietumu un centrālajos rajonos, daži mākoņi, līdz ar lietu, nesīs arī pērkona negaisu, tāpat iespējama arī krusa.

Pirmdiena solās būt nokrišņiem bagātāka nekā otrdiena. Lai gan vējš būs lēns, zem negaisa mākoņiem tas var kļūt arī brāzmains! Naktīs gaisa temperatūra pazemināsies līdz +14…+19 grādiem, jūras piekrastē būs vēsāks, tur +12…+15°. Dienās Latvijā gaidāmi lieli temperatūras kontrasti: lielākajā valsts daļā gaiss iesils līdz +25…+28 grādiem; jūras piekrastē – līdz +16…+21 grādiem; savukārt valsts austrumos – līdz pat +30 grādiem.

Pirmdien valsts centrālajos un austrumu rajonos ir spēkā brīdinājums par stipru karstumu.

Arī nedēļas vidū saule mīsies ar mākoņiem. Trešdien daudzviet gaidāms lietus, ko pavadīs pērkona negaiss, ceturtdien lietaināks būs Austrumlatvijā. Kā dienās, tā arī naktīs saglabāsies lēns vējš. Nakts stundās termometra stabiņš nenoslīdēs zemāk par +12…+17 grādu atzīmi, bet diennakts gaišajās stundās gaiss iesils līdz +24…+30 grādiem. Piekrastes rajonos saglabāsies vēsāks laiks, gaisa temperatūrai sasniedzot vien +18…+23 grādus.

Pēc šī brīža prognozes, svētku brīvdienās būs sausāks – patreiz lielākā nokrišņu varbūtība gaidāma valsts austrumos, citviet laiks būs lielākoties sauss. Naktīs gaisa temperatūra būs līdzīga kā līdz šim, taču, ieplūstot vēsākam gaisam, kā Līgo dienā, tā arī Jāņos, termometra stabiņš dienā daudzviet nepakāpsies virs +22…+27 grādu atzīmes.

Vēlamies vērst uzmanību, ka, spīdot saulei, UV indekss ir vidēji augsts līdz augsts, tāpēc ilgstoša uzturēšanās tiešos saules staros dienas vidū un pēcpusdienā nav vēlama. Vairāk par UV indeksu lasiet šeit.

 

19.06.2023. / Autors: BNN / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs