Šonedēļ pāri Latvijai uz ziemeļiem virzīsies ciklons, kas nedēļas pirmajā pusē nesīs intensīvu lietu un vietām būs iespējams pērkona negaiss. Bet nedēļas vidū Latviju no dienvidiem sasniegs anticiklons, kura ietekmē iestāsies saulains un silts laiks, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Darba nedēļas sākumā Latviju no dienvidiem šķērsos neliels ciklons, nesot arī nokrišņus. Pirmdien, 3.augustā, vietām, galvenokārt rietumu un centrālajos rajonos, bet otrdien daudzviet gaidāms lietus, vietām intensīvs, iespējams arī pērkona negaiss. Dominēs lēns vējš, un gaisa temperatūra pirmdien naktī gaidāma +9…+16 grādu (pēc Celsija) robežās, bet dienā gaiss iesils līdz +20…+25 grādiem, austrumu daļā būs pat par dažiem grādiem siltāk. Otrdien, mākoņiem aizsedzot debesu lielāko daļu, gaisa temperatūra dienā nepārsniegs +17…+22 grādu atzīmi.

Darba nedēļas vidū Latvijai no dienvidiem pietuvosies anticiklons. Līdz ar ko visā valsts teritorija iestāsies silts un daļēji mākoņains laiks. Pūtīs lēns vējš. Gaisa temperatūra dienās daudzviet sasniegs +20…+25 grādu atzīmi.

Tuvojoties brīvdienām, saglabāsies sauss un saulains laiks, saglabāsies lēns vējš un naktīs gaisa temperatūrā nav gaidāma zemāka par +13…+18 grādiem, bet dienas laikā gaiss vietām iesils līdz pat +25…+27 grādiem.

4.08.2020. / Autors: BNN  / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs