No 1.augusta stājas spēkā jaunie elektrības sadales tarifi

1467

1.augustā stāsies spēkā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) apstiprinātie AS Sadales tīkls elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu tarifi. Mājsaimniecībām tiks pazemināta maksa par elektrības piegādi, kas lielākajai daļai iedzīvotāju kompensēs fiksēto maksu par elektrības pieslēguma nodrošināšanu.

Pirmos elektrības rēķinus no elektrības tirgotājiem, atbilstoši SPRK apstiprinātajiem tarifiem, iedzīvotāji saņems septembra sākumā. Līdz šim iedzīvotāji maksāja par katras patērētās elektrības kilovatstundas piegādi, bet līdzsvarotajā tarifā iedzīvotajiem līdzšinējā pakalpojuma cena par elektrības piegādi veidosies no divām daļām: fiksētas ikmēneša maksas par pieslēguma nodrošināšanu un maksas par elektrības piegādi atbilstoši patērētajām kilovatstundām, kas līdzsvarotajā tarifā ir samazināta par līdz pat 22%.

Daļa iedzīvotāju maldīgi sapratuši, ka fiksētās ikmēneša maksas ieviešana automātiski nozīmēs elektrības gala rēķina pieaugumu par, piemēram, 1,50 eiro mājsaimniecībām vienfāzes pieslēgumos. Jaunā tarifu struktūra ir veidota tā, lai samazinātā maksa par elektrības piegādi pie vidēja elektrības patēriņa faktiski kompensētu fiksēto ikmēneša maksu par pieslēgumu un negatīvi neietekmētu lietotāju. Minētais 1,50 eiro pieaugums ir sagaidāms tiem pieslēgumiem, kuros elektrība netiek patērēta. Šobrīd aptuveni 120 000 klientu objektu ir tā dēvētie “nulles” un ļoti zema patēriņa pieslēgumi, un puse no šiem objektiem ir dzīvokļi pilsētās.

Ieviešot līdzsvarotos elektrības sadales tarifus, tiks nodrošināts taisnīguma princips elektrības piegādes maksai visām mājsaimniecībām – sākot ar 1.augustu, tiem, kas tērē elektrību, vairs nebūs jāmaksā arī par tiem, kas elektrību netērē, bet kuriem tik un tā AS Sadales tīkls ir jānodrošina pieslēgums, nepārtraukta elektrības piegāde un skaitītāju apkalpošana. Iedzīvotājiem, kam nav “nulles” pieslēgums, pie vidēja elektrības patēriņa samazinātā maksa par elektrības piegādi faktiski kompensēs fiksēto ikmēneša maksu par pieslēgumu. Kā liecina AS Sadales tīkls aprēķini, aptuveni 700 tūkstošiem mājsaimniecību jaunie sadales tarifi elektrības gala rēķinu būtiski neietekmēs vai tas pat samazināsies.